W Poczcie Polskiej trwa spór zbiorowy

Po siedmiu tygodniach rozmów z pocztową „Solidarnością” zarząd Poczty Polskiej przyznał, że w spółce trwa spór zbiorowy i powiadomił o tym fakcie Państwową Inspekcję Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Poczcie Polskiej trwa spór zbiorowy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 lut 2015 12:44


Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nakłada na pracodawcę obowiązek poinformowania Inspekcji Pracy. Spór zbiorowy w Poczcie Polskiej zaczął się 30 grudnia ub.r. Jednak Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie został o tym powiadomiony przez zarząd Poczty Polskiej dopiero pismem z 17 lutego br. Wcześniej nie uznawał argumentów związkowców i udawał, że w sporze zbiorowym nie jest.

Czytaj też: Poczta Polska i związkowcy coraz bliżej porozumienia

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „S” Pracowników Poczty Polskiej żąda utrzymania do czasu wejścia w życie nowego zakładowego układu zbiorowego pracy dotychczasowych warunków pracy i płacy, respektowania poprzedniego, wypowiedzianego 15 lipca 2014 r. ZUZP i nie składania pracownikom – do czasu zawarcia nowego układu, oświadczeń woli o wypowiedzeniu warunków pracy i płacy. Związkowcy chcą też podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego każdego pracownika Poczty Polskiej o 400 zł brutto.

Czytaj też: Poczta Polska zwolni kilka tysięcy pracowników

- Zarząd spółki lawirował, nie chciał przyznać, że jest w sporze zbiorowym ze związkiem. W końcu po argumentacji naszych radców prawnych przyznał, że spór jest, pośrednio podzielił więc nasze racje – mówi Gustaw Czarnowski, przewodniczący Organizacji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.