W PKP Cargo zostaje utrzymane pogotowie strajkowe

0 0
W PKP Cargo zostaje utrzymane pogotowie strajkowe
- żądamy od pracodawcy wycofania w terminie do dnia 19 listopada porozumień zmieniających umowę o pracę od tych pracowników, których podpisanie było wymuszone wypowiedzeniem umowy o pracę - informują związkowcy ze Śląskiego Zakładu Spółki PKP Cargo w Tarnowskich Górach. Fot. PTWP

W PKP Cargo utrzymane zostaje pogotowie strajkowe – poinformowali w poniedziałek (9 listopada) związkowcy ze Śląskiego Zakładu Spółki PKP Cargo w Tarnowskich Górach.

Przewodniczący Solidarności w śląskim zakładzie spółki PKP Cargo w Tarnowskich Górach Ryszard Lach powiedział PAP, że w poniedziałek (9 listopada) zebrał się zakładowy komitet strajkowy w Tarnowskich Górach.

- Informujemy, że w dalszym ciągu utrzymane zostaje pogotowie strajkowe. Pogotowie zostanie przekształcone w czynną akcję strajkową w przypadku stwierdzenia próby podjęcia przez pracodawcę działań alokacji pracowników – poinformował zakładowy komitet.

Żądania związkowców

- Jednocześnie żądamy od pracodawcy wycofania w terminie do dnia 19 listopada porozumień zmieniających umowę o pracę od tych pracowników, których podpisanie było wymuszone wypowiedzeniem umowy o pracę – dodano.

Związkowcy poinformowali też, że „w przypadku braku realizacji” tego postulatu oraz w uzgodnieniu z Krajowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym „niezwłocznie rozpoczną czynną akcję strajkową”.

Zawieszenie strajku w PKP Cargo

W piątek (7 listopada) Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy (KKPS) w PKP Cargo poinformował o zawieszeniu akcji strajkowej do 9 grudnia. Jak mówił w piątek (7 listopada) przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" Henryk Grymel, związkowcy zdecydowali się na zawieszenie akcji protestacyjnej po apelu skierowanym do nich przez posłów PiS Krzysztofa Tchórzewskiego, Andrzeja Adamczyka i Kazimierza Smolińskiego.

- Posłowie zaapelowali do nas o wstrzymanie akcji protestacyjnej i danie szansy nowemu rządowi - powiedział Grymel. Dodał, że postulaty związkowców pozostają niezmienione.

Rzecznik prasowy PKO Cargo Mirosław Kuk poinformował, że PKP Cargo otrzymało zawiadomienie od KKPS o zawieszeniu do 9 grudnia br. strajku zaplanowanego na 9 listopada. Dodał, że spółka otrzymała pismo od KKPS działającego w PKP Cargo, o zawieszeniu akcji protestacyjnej.

W piśmie zaznaczono, że KKPS zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia natychmiastowej akcji strajkowej w poszczególnych zakładach spółki przed 9 grudnia 2015 r. w przypadku podjęcia przez pracodawcę działań o charakterze restrukturyzacyjnym bądź decyzji o alokacji pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.