W PKP Cargo zakończył się spór zbiorowy z organizacjami związkowymi

W PKP Cargo zakończył się spór zbiorowy z organizacjami związkowymi. Zarząd poinformował o zawarciu porozumienia kończącego spór zbiorowy z dziewięcioma organizacjami związkowymi działającymi w spółce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W PKP Cargo zakończył się spór zbiorowy z organizacjami związkowymi

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

12 lut 2015 10:29


- W dniu 12 lutego 2015 r. ostatnia z Organizacji Związkowych będących stroną sporu zbiorowego podpisała Porozumienie, którego warunki były przedmiotem negocjacji spółki i Organizacji Związkowych, które zostały zakończone w dniu 11 lutego 2015 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że porozumienie przewiduje częściową realizację postulatów, sformułowanych przez Organizacje Związkowe w piśmie z dnia 30 października 2014 r.

Porozumienie przewiduje realizację przede wszystkim postulatów o gratyfikacji wypłacanej z okazji Święta Kolejarza; wprowadzenia gratyfikacji za zmianę harmonogramu pracy; podwyższenia stawek dziennych na zakup posiłków profilaktycznych i regeneracyjno-wzmacniających a także wprowadzenia dodatku alokacyjnego oraz motywacyjnego, jak też kwestii organizacyjnych.

Spór zbiorowy ze związkami zawodowymi działającymi w PKP Cargo trwał od 3 listopada. Dotyczył m.in. kwestii płacowych, a związki domagały się m.in. premii z okazji Święta Kolejarza w wysokości 1 tys. zł na pracownika. Na początku listopada przed siedzibą spółki odbyła się pikieta związkowców w tej sprawie.

W PKP Cargo działa łącznie kilkanaście ogólnopolskich central związków zawodowych. Uzwiązkowienie pracowników grupy wynosi ponad 80 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.