wnp.pl

W PCC Rokita spór o podwyżki

0 0
W PCC Rokita spór o podwyżki

Związkowcom i zarządowi spółki chemicznej PCC Rokita nie udało się porozumieć w sprawie podwyżki płac. Mediacje zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności.

Pierwsze rozmowy rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Związkowcy oprócz kwestii podwyżek chcieli także porozumienia w sprawie nagród jubileuszowych.

- Na razie nie udało się nam porozumieć. Zeszliśmy ze swoimi żądaniami, ale zarząd nie zgodził się z naszymi postulatami - mówi nam Krzysztof Ratajek, szef zakładowego OPZZ.

Jaką podwyżkę chcieli uzyskać związkowcy?

- Na początku chcieliśmy podwyżkę w skali ośmiu procent. Później zgodziliśmy się na 5 procentową podwyżkę. Na razie jednak zgody nie ma - mówi Ratajek. Jak podkreśla pięcioprocentowa podwyżka to podwyżka przeciętnie sto złotych. - W naszej firmie nie zarabia się bardzo dużo - mówi związkowiec.

Jego zdaniem mimo pewnego napięcia można porozumieć się. - Zarząd już zaproponował nam 3,7 proc. podwyżki (takiej jak inflacja) i dodatkowo podwyżkę ruchomą w wysokości 1,3 proc. - dodaje Ratajek. Jak podkreśla obie strony dyskutują ze sobą, na razie nie można wiec mówić o eskalacji napięcia.

PCC Rokita to jedna z ważniejszych firm chemicznych w kraju. W 2012 r. osiągnęła ponad 1 mld zł przychodów, czyli o 28,7 proc. więcej niż w roku poprzednim. Grupa zanotowała także wzrost zysków na wszystkich poziomach. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 172,3 mln zł (wzrost o 30,8 proc. w stosunku do 2011 r.), zysk operacyjny 73,9 mln zł (wzrost o 6,8 proc.), EBITDA 119,9 (wzrost o 6,4 proc.), a zysk netto 266,4 (wzrost o 410,1 proc.). Marża EBIT w 2012 r. wyniosła 7,0 proc., a marża netto 25,2 proc.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.