W Oplu trwają rozmowy na temat zasad zmian w harmonogramach pracy

Zarząd gliwickiej fabryki Opla rozpoczął rozmowy z pracownikami na temat zasad zmian w harmonogramach pracy. Związkowcy jednak nie zakończyli protestu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Oplu trwają rozmowy na temat zasad zmian w harmonogramach pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lut 2016 11:45


– Mamy ze sobą pierwszą wielogodzinną rundę rozmów. Będziemy je kontynuować w środę 17 lutego. Jednak rozpoczęcie rozmów nie oznacza zakończenia akcji protestacyjnej. O ewentualnym zakończeniu protestu będziemy mogli mówić wtedy, gdy negocjacje z zarządem przyniosą wymierne, korzystne dla załogi rezultaty – powiedział Mariusz Król, przewodniczący Solidarności w General Motors Manufacturing Poland (GMMP).

Akcja protestacyjna w gliwickim Oplu rozpoczęła się 8 lutego. W związku z łamaniem - według pracowników - przez pracodawcę zapisów porozumienia z sierpnia ubiegłego roku, dotyczących m.in. harmonogramów czasu pracy zakładowe organizacje związkowe wysłały pisma protestacyjne do europejskich i polskich władz koncernu. W piątek (12 lutego) zakład w Gliwicach został oflagowany.

Z kolei w opinii zarządu General Motors Manufacturing Poland nie było podstaw do rozpoczęcia akcji protestacyjnej. Jak podkreślił w rozmowie z nami Wojciech Osoś z GMMP, porozumienie zawarte ze stroną społeczną 6 sierpnia 2015 r. jest realizowane.

- Punkty porozumienia, które nie wymagały dodatkowych uzgodnień, zostały niezwłocznie wprowadzone w życie. Obejmowały one m.in. specjalny dodatek miesięczny czy rekompensaty czasem wolnym dla wymienionych w porozumieniu grup pracowniczych. W punktach, które wymagały wypracowania wspólnego stanowiska zgodnie z sierpniowymi ustaleniami, rozpoczęto rozmowy ze stroną społeczną – wyjaśnia Osoś.

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.