W firmie Solaris powstała "Solidarność"

Pracownicy firmy Solaris zorganizowali się i utworzyli Organizację Zakładową NSZZ ,,Solidarność’’. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i mieć wpływ na swoje warunki pracy i płacy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W firmie Solaris powstała "Solidarność"

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lis 2015 14:06


Po wielu kontaktach i spotkaniach z działem rozwoju Związku Regionu Wielkopolska, przełamali swój lęk i zdecydowali się, że chcą należeć do związku zawodowego. Wiedzą, że to jedyna możliwość, żeby moc usiąść do stołu negocjacyjnego z pracodawcą i w partnerski sposób rozwiązywać problemy pracownicze oraz rozmawiać o sprawach istotnych dla ludzi.

Firma Solaris, z główną siedzibą w Bolechowie, zatrudnia około 2200 pracowników. Posiada również swoje zakłady w Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Jest liczącym się w Europie polskim producentem autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych oraz trolejbusów i tramwajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

10 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Roiwak 2015-11-12 00:07:50

Oby przybyło nas jeszcze więcej ludzie wciąż boją się o swoją pracę strach mają w oczach mam nadzieję że powoli zrozumieją że w grupie siła sami sobie zasłużyli poprzez takie traktowanie

luk 2015-11-10 14:14:41

Ale głupie komentarze, macie wyprane przez media mózgi. Gratuluję pracownikom, u mnie w firmie też utworzyliśmy Związek i od tamtej pory jest o niebo lepiej, każda decyzja pracodawcy jest konsultowana z pracownikami i zawsze można się dogadać. Wy od razu widzicie palenie opon i strajki a to przecież normalny dialog społeczny jaki istnieje w całej UE tylko w Polsce cebulaki nie potrafią zaakceptować głosu pracowników.

brawo 2015-11-09 09:25:31

brawo dla ,,długiego" to dzięki jego metodą traktowania ludzi