wnp.pl

W bielskim Fiacie strajk zawieszony

0 0
W bielskim Fiacie strajk zawieszony
Fot. NSZZ Solidarność

Zakładowa "Solidarność" miała przeprowadzić strajk 13 marca. Jednak dyrekcja spółki zaprosiła związkowców na rozmowy płacowe, dlatego "S" zawiesiła akcję.

- Naszym priorytetem są podwyżki płac pracowników. Kierownictwo firmy nie chciało z nami na ten temat rozmawiać, dlatego rozpoczęliśmy przygotowania do strajku. W związku z tym, że pracodawca w końcu chce prowadzić dialog i osiągnąć porozumienie, zdecydowaliśmy się na zawieszenie rozpoczęcia akcji strajkowej do 8 kwietnia - mówi Wanda Stróżyk, szefowa Solidarności w Fiat Auto Poland.

Stróżyk podkreśla, że w bielskim Magneti Marelli od 2 lat nie było podwyżek płac, choć jednocześnie stale rośnie obciążenie pracowników zadaniami. Solidarność w FAP domagała się podwyżki stawek zasadniczych wszystkich pracowników o 2,50 zł na godzinę, czyli 420 zł miesięcznie za kodeksowy czas pracy od poniedziałku do piątku.

Czytaj też: Fiat Auto Poland: W fabryce w Tychach trwa strajk włoski

W czerwcu 2014 żądanie podwyżki złożono w trybie sporu zbiorowego. "S" liczyła, że pracodawca podejmie rokowania. Ponieważ te się nie rozpoczynały międzyzakładowa Solidarność zorganizowała referendum strajkowe wśród pracowników. Jak informują związkowcy w głosowaniu wzięło udział blisko 2/3 załogi Magneti Marelli, a ponad 93% głosujących opowiedziało się za akcją strajkową, jeśli zarząd spółki nie spełni żądań płacowych zgłoszonych w trybie sporu zbiorowego.

źródło: WNP.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.