W Alma Market powstała "Solidarność"

0 0
W Alma Market powstała "Solidarność"
– Chcemy pracować, szanujemy naszą pracę, ale chcemy też poprawić jakość tej pracy - mówi Bożena Krysiak (fot.solidarnosc.org.pl)

Poprawa warunków pracy i atmosfery w firmie to najważniejsze zadania, jakie przed sobą stawia "Solidarność", która powstała w sieci delikatesów Alma.

Nowa organizacja to efekt kampanii działu rozwoju Komisji Krajowej i regionu gdańskiego oraz zaangażowania samych pracowników.

Komisja zakładowa została zarejestrowana w połowie maja w Regionie Gdańskim. Nowo wybrana przewodnicząca Bożena Krysiak tłumaczy, że na złożenie „S” zdecydowała się wspólnie z grupą stałych pracowników.

- W sopockiej Almie pracuję już 7 lat. Jestem wyjątkiem, z reguły ludzie pracują tu tylko kilka tygodni po czym nie wytrzymują i się zwalniają. Wtedy reszta pracowników musi podganiać pracę wykonując masę obowiązków, bo nikogo nowego się nie zatrudnia – wyjaśnia przewodnicząca. – Dodatkowo, mówi się, że sklepy Alma są bardziej ekskluzywne, a co za tym idzie droższe od innych sieci spożywczych, a to wcale nie przekłada się na wynagrodzenie pracowników. Zarabiamy 1780 zł brutto, czyli mniej niż w „tańszej” Biedronce – wyjaśnia Krysiak.

Do związku zapisało się już 80 osób

Do tej pory do związku zapisało się blisko 80 osób z 300-osobowej załogi z Trójmiasta. Nowa przewodnicząca nie ukrywa, że liczy na dialog z pracodawcą. – Chcemy pracować, szanujemy naszą pracę, ale chcemy też poprawić jakość tej pracy. Myślę, że jak połączymy nasze siły to będzie łatwiej. Zorganizowaliśmy się, żeby wszystkie nasze sprawy wyprostować i poukładać. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać z pracodawcą i wspólnie dojdziemy do porozumienia – wyjaśnia.

Obecnie komisja zakładowa oczekuje na pierwsze spotkanie z pracodawcą, aby omówić zasady współpracy i zasygnalizować najważniejsze problemy pracownicze, ale oczywiście zależy jej też na dalszym rozwoju firmy.

Organizacja powstała dzięki kampanii prowadzonej we współpracy między Działem Rozwoju Związku Komisji Krajowej, a Regionem Gdańskim NSZZ „Solidarność”. Brało w niej udział 4 organizatorów: regionalnych (Iwona Osenkowska, Aleksander Kozicki) oraz krajowych (Dariusz Gojowczyk, Maria Bem). Przez kilka miesięcy trwania współpracy w Trójmieście przeprowadzono setki spotkań, udało się znaleźć wśród pracowników wielu liderów i zrekrutować blisko 30% załogi.

Alma to sieć delikatesów i supermarketów należących do krakowskiej firmy ALMA MARKET S.A. Obecnie sieć liczy 46 placówek w dużych miastach Polski. Spółka zatrudnia ponad 2 960 osób. Prezesem Zarządu ALMA Market S.A. z siedzibą w Krakowie jest Jerzy Mazgaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.