W Alma Market powstała "Solidarność"

Poprawa warunków pracy i atmosfery w firmie to najważniejsze zadania, jakie przed sobą stawia "Solidarność", która powstała w sieci delikatesów Alma.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Alma Market powstała "Solidarność"

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 cze 2015 13:31


Nowa organizacja to efekt kampanii działu rozwoju Komisji Krajowej i regionu gdańskiego oraz zaangażowania samych pracowników.

Komisja zakładowa została zarejestrowana w połowie maja w Regionie Gdańskim. Nowo wybrana przewodnicząca Bożena Krysiak tłumaczy, że na złożenie „S” zdecydowała się wspólnie z grupą stałych pracowników.

- W sopockiej Almie pracuję już 7 lat. Jestem wyjątkiem, z reguły ludzie pracują tu tylko kilka tygodni po czym nie wytrzymują i się zwalniają. Wtedy reszta pracowników musi podganiać pracę wykonując masę obowiązków, bo nikogo nowego się nie zatrudnia – wyjaśnia przewodnicząca. – Dodatkowo, mówi się, że sklepy Alma są bardziej ekskluzywne, a co za tym idzie droższe od innych sieci spożywczych, a to wcale nie przekłada się na wynagrodzenie pracowników. Zarabiamy 1780 zł brutto, czyli mniej niż w „tańszej” Biedronce – wyjaśnia Krysiak.

Do związku zapisało się już 80 osób

Do tej pory do związku zapisało się blisko 80 osób z 300-osobowej załogi z Trójmiasta. Nowa przewodnicząca nie ukrywa, że liczy na dialog z pracodawcą. – Chcemy pracować, szanujemy naszą pracę, ale chcemy też poprawić jakość tej pracy. Myślę, że jak połączymy nasze siły to będzie łatwiej. Zorganizowaliśmy się, żeby wszystkie nasze sprawy wyprostować i poukładać. Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać z pracodawcą i wspólnie dojdziemy do porozumienia – wyjaśnia.

Obecnie komisja zakładowa oczekuje na pierwsze spotkanie z pracodawcą, aby omówić zasady współpracy i zasygnalizować najważniejsze problemy pracownicze, ale oczywiście zależy jej też na dalszym rozwoju firmy.

Organizacja powstała dzięki kampanii prowadzonej we współpracy między Działem Rozwoju Związku Komisji Krajowej, a Regionem Gdańskim NSZZ „Solidarność”. Brało w niej udział 4 organizatorów: regionalnych (Iwona Osenkowska, Aleksander Kozicki) oraz krajowych (Dariusz Gojowczyk, Maria Bem). Przez kilka miesięcy trwania współpracy w Trójmieście przeprowadzono setki spotkań, udało się znaleźć wśród pracowników wielu liderów i zrekrutować blisko 30% załogi.

Alma to sieć delikatesów i supermarketów należących do krakowskiej firmy ALMA MARKET S.A. Obecnie sieć liczy 46 placówek w dużych miastach Polski. Spółka zatrudnia ponad 2 960 osób. Prezesem Zarządu ALMA Market S.A. z siedzibą w Krakowie jest Jerzy Mazgaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.