wnp.pl

Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie podwyżek w Orlenie

0 0
Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie podwyżek w Orlenie
W roku 2015 zamiast wzrostu płac zasadniczych dla wszystkich pracowników pracodawca wypłaci nagrody jednorazowe (fot. PTWP/Piotr Waniorek)

Pomimo  rozbieżności wstępnych stanowisk, podczas kolejnego spotkania negocjacyjnego, pracodawca i przedstawiciele organizacji związkowych działających w PKN Orlen osiągnęli porozumienie w negocjacjach płacowych.

Kompromis udało się osiągnąć na trzecim kolejnym spotkaniu w tej sprawie. Przypomnijmy, że związki zawodowe domagały się, żeby wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w 2015 roku w PKN Orlen uwzględniał nie tylko nagrody jednorazowe, ale również element wzrostu płacy zasadniczej.

Z kolei pracodawca stał na stanowisku, że obecna sytuacja na rynku paliwowym, podobnie jak rok wcześniej, nie pozwala na podwyżki zasadniczego wynagrodzenia.

Ostatecznie strony ustaliły, że w roku 2015 zamiast wzrostu płac zasadniczych dla wszystkich pracowników pracodawca wypłaci nagrody jednorazowe w łącznej kwocie 3000 zł oraz zwiększy poziom dwóch dodatków, tj. za pracę w systemie równoważnych norm czasu pracy (o 37 zł) oraz składkę podstawową na Pracowniczy Program Emerytalny, opłacaną przez pracodawcę (o 30 zł). Obydwa dodatki zwiększą się z dniem 1 lipca 2015 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.