Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie podwyżek w Orlenie

Pomimo  rozbieżności wstępnych stanowisk, podczas kolejnego spotkania negocjacyjnego, pracodawca i przedstawiciele organizacji związkowych działających w PKN Orlen osiągnęli porozumienie w negocjacjach płacowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie podwyżek w Orlenie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

27 lut 2015 10:39


Kompromis udało się osiągnąć na trzecim kolejnym spotkaniu w tej sprawie. Przypomnijmy, że związki zawodowe domagały się, żeby wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w 2015 roku w PKN Orlen uwzględniał nie tylko nagrody jednorazowe, ale również element wzrostu płacy zasadniczej.

Z kolei pracodawca stał na stanowisku, że obecna sytuacja na rynku paliwowym, podobnie jak rok wcześniej, nie pozwala na podwyżki zasadniczego wynagrodzenia.

Ostatecznie strony ustaliły, że w roku 2015 zamiast wzrostu płac zasadniczych dla wszystkich pracowników pracodawca wypłaci nagrody jednorazowe w łącznej kwocie 3000 zł oraz zwiększy poziom dwóch dodatków, tj. za pracę w systemie równoważnych norm czasu pracy (o 37 zł) oraz składkę podstawową na Pracowniczy Program Emerytalny, opłacaną przez pracodawcę (o 30 zł). Obydwa dodatki zwiększą się z dniem 1 lipca 2015 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.