TK Telekom: Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych. Nie wykluczają strajku

0 0
TK Telekom: Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych. Nie wykluczają strajku
Zdaniem związkowców realizowany PDO służyć ma zwolnieniu 91 spośród 495 zatrudnionych obecnie pracowników dla ułatwienia procesu sprzedaży spółki przez właściciela, to jest PKP/ Fot. pixelio.de

Zakończyły się rozmowy zarządu TK Telekom z przedstawicielami związków zawodowych. Związkowcy oświadczyli, że nie są zadowoleni z efektu rozmów i 10 lutego podejmą decyzje ws. dalszych działań. Nie wykluczają strajku.

Firma podała w piątek (6 lutego) po południu, że przedstawiciele związków zawodowych opuścili jej siedzibę. Związkowcy od czwartku okupowali siedzibę firmy w Warszawie; ich zdaniem złamano ustalenia ws. realizacji programu dobrowolnych odejść ze spółki.

TK Telekom poinformowała, że na zakończenie rozmów związkowcom przekazano komunikat, w którym zarząd TK Telekom "zapewnił, że wszelkie działania podejmowane w ramach wdrażanego programu dobrowolnych odejść są zgodne z prawem, a wszelkie decyzje pracowników dotyczące skorzystania z tego programu są dobrowolne". Dodano, że "na dzień dzisiejszy w spółce nie są likwidowane stanowiska pracy bądź komórki organizacyjne".

Zarząd TK Telekom - jak czytamy w oświadczeniu - jest gotowy do "prowadzenia rzetelnego dialogu społecznego z partnerami społecznymi" we wszystkich kwestiach istotnych dla pracowników spółki.

W komunikacie przypomniano, że w spółce trwa program dobrowolnych odejść (PDO), który jest kolejnym etapem reorganizacji, wynikającej ze strategii rozwoju przyjętej pod koniec 2013 r. Dodano, że ostateczny kształt PDO został uzgodniony ze stroną społeczną w styczniu br., "czego wynikiem było podpisane przez obie strony porozumienie". Warunki programu przewidują, że osoba, która z niego skorzysta, może otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy zł.

"Te rozmowy niczego nie wniosły; uważamy, że przedstawiony nam przez zarząd firmy komunikat nie gwarantuje, że nie będzie zwolnień. Z jednej strony zawiera on bowiem gwarancje, iż nie będzie zwolnień, ale z drugiej strony zapisano w nim możliwość przeprowadzenia reorganizacji struktur w firmie, a my wiemy, że to oznaczać może likwidację stanowisk" - powiedziała PAP w piątek wieczorem Elżbieta Baczewska, przewodnicząca komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w TK Telekom.

Dodała, że we wtorek (10 lutego) odbędzie się posiedzenie komitetu protestacyjno-strajkowego w sprawie dalszych działań. "Jesteśmy bardzo zdeterminowani i gotowi do podjęcia daleko idących działań, do strajku włącznie" - dodała.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.