Tej firmie nie szkoda na związki zawodowe

0 0

W Poczcie Polskiej funkcjonują aż 72 związki zawodowe, firma wydaje rocznie 7 mln zł na związkowców. Czy warto? Prezes twierdzi, że tak...

- Jeżeli wspólnie - mówię teraz o interesariuszach społecznych, politycznych i pracownikach - przyjmiemy program, który zakłada duże zmiany pod kątem klienta i zaczniemy rentowanie funkcjonować, to powiem szczerze, że jestem w stanie udźwignąć wiele kosztów związanych z funkcjonowaniem różnych struktur - odpowiada Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Dla prezesa, który w firmie jest dopiero od dwóch lat, związki zawodowe (z doświadczeniem kilkudziesięcioletnim) stanowią doskonałe źródło informacji...

- Jeżeli mówię o trzech reprezentatywnych związkach zawodowych, to tam jest merytoryczna dyskusja i dialog. Bardzo często sam korzystam z ich wiedzy, ponieważ w pewnych kwestiach związkowcy są mądrzejsi od mnie - tłumaczy Jóźkowiak. - Są również rozwiązania, których poczta jeszcze nie ma, a w których ja orientuję się lepiej, i dobrze by było połączyć te dwa aspekty - dodaje.

Poczta Polska zatrudnia obecnie 91 tys. osób i jest jednym z największych pracodawców w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • ciekawe czy pan prezes będzie miał to samo zdanie i Jarek jak Poczta Polska przegra konkurencję z firmami bez związków zawodowych.
  W mojej dzielnicy poczta ze względu na oszczędności jest czynna poniedziałek- środa od 9-15 , a czwartek - piątek od 11-18 i ja już z niej nie korzystam , bo nie mam kiedy. Kiedyś zakupy internetowe dostawałam ekonomiczną paczką - dziś zamawiam przez kurierów.
 • To ile zarabia prezes Poczty Polskiej Jóźkowiak, jeżeli jest w stanie, jak sam to powiedział: -„udźwignąć wiele kosztów związanych z funkcjonowaniem różnych struktur”-???
 • I TO JEST POZYTYWNA POSTAWA PRACODAWCY (PREZESA) TAK TRZYMAĆ PANIE PREZESIE ZYSK TAK, ALE NIE ZA WSZELKĄ CENĘ !!!! BRAWO RAZEM DAMY RADĘ !!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.