Taksówkarze walczą z nielegalnymi przewoźnikami

0 0
Taksówkarze walczą z nielegalnymi przewoźnikami
- Konieczne jest też budowanie świadomości wśród pasażerów, którzy nie zawsze wiedzą, czy dany przewoźnik jeździ legalnie – zauważa Krzysztof Urban, dyrektor Mytaxi. /Fot. Pixabay

Taksówkarze zapowiadają protest w Warszawie. Szara strefa daje się we znaki legalnym przewoźnikom, którzy muszą ponieść spore koszty związane m.in z uzbrojeniem auta, zakupem kasy czy opłacaniem składek.

Kary dla przewoźników jeżdżących bez licencji i niepłacących podatków ani składek ubezpieczeniowych, a także wdrożenie prawa, które utrudniłoby nielegalne świadczenie usług – tego domagają się uczciwi taksówkarze i zapowiadają protest na ulicach Warszawy oraz Krakowa.

- Jak pokazały doświadczenia innych krajów Europy, np. Hiszpanii, po zorganizowaniu takich akcji władze zajęły się szarą strefą – zaznacza Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający w firmie Mytaxi.

Do rozwiązania problemu nieuczciwych taksówkarzy przyczyniłoby się wprowadzenie skutecznego nadzoru przez uprawnione do niego organy: Policję i Inspekcję Transportu Drogowego.

- Konieczne jest też budowanie świadomości wśród pasażerów, którzy nie zawsze wiedzą, czy dany przewoźnik jeździ legalnie – zauważa rozmówca.

Co robić, aby być pewnym, że daje się zarobić jedynie uczciwym taksówkarzom? Po pierwsze wybierajmy oferty tylko tych firm, które świadczą licencjonowane usługi. Po drugie sprawdzajmy, czy taksówka ma znak „taxi” na dachu, oznaczenia miejscowe na drzwiach (np. w Warszawie jest to Syrenka) i cennik na oknie, a kierowca – przy sobie identyfikator ze zdjęciem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.