Taksówkarze walczą z nielegalnymi przewoźnikami

Taksówkarze zapowiadają protest w Warszawie. Szara strefa daje się we znaki legalnym przewoźnikom, którzy muszą ponieść spore koszty związane m.in z uzbrojeniem auta, zakupem kasy czy opłacaniem składek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Taksówkarze walczą z nielegalnymi przewoźnikami

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

24 wrz 2015 9:39


Kary dla przewoźników jeżdżących bez licencji i niepłacących podatków ani składek ubezpieczeniowych, a także wdrożenie prawa, które utrudniłoby nielegalne świadczenie usług – tego domagają się uczciwi taksówkarze i zapowiadają protest na ulicach Warszawy oraz Krakowa.

- Jak pokazały doświadczenia innych krajów Europy, np. Hiszpanii, po zorganizowaniu takich akcji władze zajęły się szarą strefą – zaznacza Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający w firmie Mytaxi.

Do rozwiązania problemu nieuczciwych taksówkarzy przyczyniłoby się wprowadzenie skutecznego nadzoru przez uprawnione do niego organy: Policję i Inspekcję Transportu Drogowego.

- Konieczne jest też budowanie świadomości wśród pasażerów, którzy nie zawsze wiedzą, czy dany przewoźnik jeździ legalnie – zauważa rozmówca.

Co robić, aby być pewnym, że daje się zarobić jedynie uczciwym taksówkarzom? Po pierwsze wybierajmy oferty tylko tych firm, które świadczą licencjonowane usługi. Po drugie sprawdzajmy, czy taksówka ma znak „taxi” na dachu, oznaczenia miejscowe na drzwiach (np. w Warszawie jest to Syrenka) i cennik na oknie, a kierowca – przy sobie identyfikator ze zdjęciem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.