Szykuje się referndum w PKP Cargo

Związki zawodowe działające w PKP Cargo chcą referendum strajkowego wśród załogi ws. Paktu Gwarancji Pracowniczych w związku z prywatyzacją spółki, a także wypłat premii i wzrostu wynagrodzeń dla pracowników firmy. Referendum zostanie przeprowadzone w dniach od 24 czerwca do 12 lipca 2013 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykuje się referndum w PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

17 cze 2013 15:33


Pracownicy będą odpowiadać na pytania, czy są za podjęciem akcji strajkowej w przypadku niespełnienia przez zarząd PKP Cargo żądań:

- w przedmiocie kontynuacji procesu prywatyzacyjnego bez podpisania Paktu Gwarancji Pracowniczych dla pracowników PKP Cargo i spółek zależnych,

- wzrostu wynagrodzeń w płacy zasadniczej od 1 czerwca 2013 r. w wysokości 450 złotych średnio na jednego zatrudnionego,

- wypłaty premii za 1 kwartał oraz wypłaty nagród z funduszu nagród z zysku za 2012 rok.

Jednocześnie w związku z odmową podjęcia dialogu społecznego ws. zmian organizacyjnych w spółkach zależnych PKP Cargo, Ponadzakładowe Związki Zawodowe poinformowały zarząd spółki, że brak porozumienia w tej sprawie do 14.07.13 spowoduje wszczęcie sporu zbiorowego, a kontynuacja takich działań będzie traktowana jako prowokacja i upoważni związki zawodowe do podjęcia strajku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.