Szturm związkowców na biuro Air France: Pięciu pracowników zatrzymanych

0 0
Szturm związkowców na biuro Air France: Pięciu pracowników zatrzymanych
5 października w biurze Air France odbywało się spotkanie, na którym dyrekcja przewoźnika potwierdziła plan likwidacji prawie 3 tys. miejsc pracy w ciągu dwóch lat. Na posiedzenie wdarło się ok. 100 działaczy związkowych. /Fot. AirFrance.com

W poniedziałek, 12 października zatrzymano pięciu pracowników linii Air France, którzy tydzień wcześniej wdarli się na spotkanie dyrekcji w sprawie likwidacji miejsc pracy. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Wszyscy zatrzymani są członkami centrali związkowej CGT. Co najmniej czterej pracują dla oddziału cargo Air France, głównie jako magazynierzy. Zidentyfikowano ich na podstawie nagrań wideo.

5 października w biurze Air France odbywało się spotkanie, na którym dyrekcja przewoźnika potwierdziła plan likwidacji prawie 3 tys. miejsc pracy w ciągu dwóch lat. Na posiedzenie wdarło się ok. 100 działaczy związkowych.

Świat obiegły zdjęcia dwóch menedżerów odpowiedzialnych za sprawy kadrowe, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed rozwścieczonym tłumem. Zdarto z nich koszule. Według dyrekcji łącznie rannych zostało siedem osób, w tym jedna ciężko.

Czytaj też: Menadżerowie Air France zaatakowani przez związkowców po zapowiedzi zwolnień

Złożono co najmniej 10 skarg w sprawie gwałtownych zajść. Prokuratura w Bobigny, na północ od Paryża, wszczęła śledztwo. Jej przedstawiciele potwierdzili 12 października, że za napaść zatrzymanym mężczyznom może grozić do pięciu lat więzienia.

Air France prowadzi własne wewnętrzne dochodzenia w tej sprawie, dzięki któremu udało się zidentyfikować kilkunastu pracowników, którzy brali udział w szturmie.

Według francuskiego dziennika "Le Parisien" kierownictwo Air France jest gotowe rozważyć inne opcje dotyczące restrukturyzacji. Chodzi o podobne rozwiązanie do tego, które zastosowano w holenderskiej części holdingu, liniach KLM.

Wcześniej zapowiadane plany redukcji zakładały likwidację 2,9 tys. miejsc pracy. Chodziło o 300 pilotów, 900 stewardów i stewardes i 1,7 tys. członków personelu naziemnego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.