Szef rady nadzorczej Lotosu: Związkowcy wezmą udział w pracach nad strategią

Przewodniczący rady nadzorczej Lotosu Robert Pietryszyn stwierdził na spotkaniu ze związkami zawodowymi, że ich przedstawiciele wezmą udział w pracach nad strategią spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef rady nadzorczej Lotosu: Związkowcy wezmą udział w pracach nad strategią

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JP

wnp.pl

23 mar 2016 11:46


W styczniu związki zawodowe oraz rada pracowników funkcjonujące w grupie Lotos zwróciły się do nowego przewodniczącego rady nadzorczej Lotosu z prośbą o nawiązanie dialogu w tym ważnym dla firmy okresie, w którym ważą się losy strategii koncernu na lata 2016-2020.

Ostatecznie do spotkania z udziałem Roberta Pietryszyna, a także Cezarego Krasodomskiego, sekretarza rady, doszło w dniu 17 marca br. W trwającym blisko godzinę spotkaniu wzięli udział przedstawiciele m.in. Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZiT), Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) czy Solidarności.

Na spotkaniu podniesiona została kwestia planowanych kontaktów między stroną społeczną a radą nadzorczą, szczególnie w zakresie przygotowywania strategii firmy na kolejne lata.

Przewodniczący rady zaproponował przedstawicielom związków zawodowych udział w pracach Komitetu Strategii jako reprezentantom strony społecznej. Ich udział w pracach nad strategią firmy ma pozwolić wypracowywać rozwiązania alternatywne w stosunku do stwierdzeń „nie bo nie”.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.