Strajk załogi Air France. Mogą być kłopoty z lotami

W środę (27 lipca) załoga pokładowa Air France rozpocznie tygodniowy strajk, który może dotknąć nawet 130 tys. pasażerów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk załogi Air France. Mogą być kłopoty z lotami

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lip 2016 15:23


Strajk, zapowiedziany przez reprezentujące ok. 45 proc. stewardów i stewardess związki zawodowe SNPNC oraz Unsa-PNC, ma zacząć się w środę (27 lipca) i zakończyć we wtorek (2 sierpnia) - informuje francuski "The Local".

Pracownicy zapowiadają historyczną mobilizację i uprzedzają, że w pierwszym dniu strajku może wziąć udział aż 70 proc. załogi. Tymczasem Frédéric Gagey, CEO Air France namawia na łamach "Le Parisien" do rezygnacji ze strajku, podkreślając, że 2015 r. był pierwszym rokiem od sześciu lat, który spółka zakończyła z dodatnim wynikiem. - To byłby naprawdę wstyd dla firmy tracić teraz pieniądze - powiedział CEO Air France.

Tymczasem pracownicy domagają się lepszych warunków pracy i praw, nie mają zamiaru rezygnować ze strajku. - Poinformowaliśmy zarząd, że może dojść do strajku już 3 czerwca. Daliśmy im dwa miesiące, aby to omówić - powiedział w radiu RMC Christophe Pillet ze związku zawodowego SNPNC. - Nie wykorzystali tego czasu - podkreślił.

W październiku wygasa również pięcioletnia umowa zbiorowa. Zasady pracy w niej zawarte oraz wynagrodzenia są również przedmiotem negocjacji załogi z zarządem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.