Strajk załogi Air France. Mogą być kłopoty z lotami

0 0
Strajk załogi Air France. Mogą być kłopoty z lotami
Związkowcy Air France zapowiadają strajk. (fot. pixabay)

W środę (27 lipca) załoga pokładowa Air France rozpocznie tygodniowy strajk, który może dotknąć nawet 130 tys. pasażerów.

Strajk, zapowiedziany przez reprezentujące ok. 45 proc. stewardów i stewardess związki zawodowe SNPNC oraz Unsa-PNC, ma zacząć się w środę (27 lipca) i zakończyć we wtorek (2 sierpnia) - informuje francuski "The Local".

Pracownicy zapowiadają historyczną mobilizację i uprzedzają, że w pierwszym dniu strajku może wziąć udział aż 70 proc. załogi. Tymczasem Frédéric Gagey, CEO Air France namawia na łamach "Le Parisien" do rezygnacji ze strajku, podkreślając, że 2015 r. był pierwszym rokiem od sześciu lat, który spółka zakończyła z dodatnim wynikiem. - To byłby naprawdę wstyd dla firmy tracić teraz pieniądze - powiedział CEO Air France.

Tymczasem pracownicy domagają się lepszych warunków pracy i praw, nie mają zamiaru rezygnować ze strajku. - Poinformowaliśmy zarząd, że może dojść do strajku już 3 czerwca. Daliśmy im dwa miesiące, aby to omówić - powiedział w radiu RMC Christophe Pillet ze związku zawodowego SNPNC. - Nie wykorzystali tego czasu - podkreślił.

W październiku wygasa również pięcioletnia umowa zbiorowa. Zasady pracy w niej zawarte oraz wynagrodzenia są również przedmiotem negocjacji załogi z zarządem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.