Strajk w Gimplaście odwołany. Jest porozumienie

• W spółce Gimplast w Sosnowcu Solidarność wynegocjowała trzyletnie porozumienie płacowe.
• Pensje pracowników produkcyjnych w latach 2017-2019 będą wynosiły o 150 zł więcej niż obowiązująca w danym roku płaca minimalna.
• W związku z tym zapowiadany na styczeń bezterminowy strajk okupacyjny w zakładzie został odwołany.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk w Gimplaście odwołany. Jest porozumienie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 sty 2017 17:06


Przypomnijmy, 7 i 8 grudnia w Gimplaście w Sosnowcu (zakład produkuje podzespoły z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i AGD) przeprowadzone zostało referendum strajkowe, w którym udział wzięło 110 pracowników spośród liczącej 140 osób załogi. Za rozpoczęciem strajku opowiedziało się 89 osób. Powód? Brak podwyżek wynagrodzeń od dziewięciu lat.

Jak poinformowała jednak w poniedziałek (9 stycznia) Solidarność, w spółce udało się dojść do porozumienia płacowego. Te zakłada, że od stycznia tego roku wynagrodzenia pracowników z co najmniej trzyletnim stażem pracy w firmie będą wynosić 2150 zł brutto, czyli o 150 zł więcej od płacy minimalnej. Natomiast pensja osób z krótszym stażem będzie wynosić 2080 zł brutto.

- Od 9 lat w zakładzie nie było żadnych podwyżek. Płace rosły tylko dzięki wzrostowi minimalnego wynagrodzenia. W tym roku dzięki wzrostowi płacy minimalnej oraz podwyżce zagwarantowanej w porozumieniu płacowym, pensje pracowników, którzy przepracowali w firmie co najmniej 3 lata, wzrosną łącznie o 300 zł brutto – komentuje Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Bitron Poland w Sosnowcu, która zasięgiem swojego działania obejmuje również spółkę Gimplast.

Zgodnie z zapisami porozumienia podpisanego 5 stycznia również w latach 2018-2019 wynagrodzenia pracowników produkcyjnych w sosnowieckiej firmie będą kształtować się na poziomie o 150 zł wyższym od obowiązującego w danym roku minimalnego wynagrodzenia za pracę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.