Strajk Polaków w Londynie: Dobry pomysł czy nieakceptowalna akcja?

0 0
Strajk Polaków w Londynie: Dobry pomysł czy nieakceptowalna akcja?
Pokażmy Brytyjczykom, jak bardzo mylą się w swoich oskarżeniach względem imigrantów (fot.pixabay.com)

Londyńczycy są podzieleni ws. zapowiadanego na 20 sierpnia strajku Polaków, który - według pomysłodawców akcji - ma uzmysłowić Brytyjczykom, jak ważni dla tamtejszej gospodarki są imigranci pracujący na Wyspach.

PAP przeprowadziła wśród Londyńczyków sondę uliczną na temat strajku. "Pracuję na lotnisku Heathrow, myślę, że się dołączymy" - deklaruje mieszkająca w Londynie Polka. Wyraża jednak wątpliwość w to, czy akcja strajkowa dojdzie do skutku. "Nie wiem czy to wypali, bo dużo osób przyjechało tu pracować i boi się narazić, żeby pracodawca nie wyrzucił ich z pracy" - zauważa.

Imigranci gorzej traktowani od obywateli Anglii

"To bardzo dobry pomysł, pracowałam w hotelu i wiem, że Polki są bardzo źle traktowane przez wszystkich. Bardzo dobra akcja nagłaśniająca to, że imigranci nie są traktowani na równi z obywatelami Anglii" - dodaje inna.

Są też Polacy, którzy jako imigranci nie czują się dyskryminowani. "Nie czuję się dyskryminowany, robię swoje. Może ktoś się czuje dyskryminowany, mnie to zbytnio nie interesuje" - mówi jeden z rozmówców.

"Polacy, którzy wezmą udział w strajku nie będą mieli z tego żadnej korzyści, więc nie widzę sensu, żeby to robić" - podkreśla pytana o strajk Brytyjka. "Jeśli tak czujecie, jeśli to ma być przeciwko dyskryminacji, to czemu nie?" - odpowiada z kolei pytaniem na pytanie inny z mieszkańców Wysp.

Praca imigrantów nie jest doceniana

"Pokażmy Brytyjczykom, jak bardzo mylą się w swoich oskarżeniach względem imigrantów i jak bardzo nie doceniają naszego wkładu w rozwój brytyjskiej gospodarki! 20 sierpnia - zamiast do pracy - przyjdźmy wszyscy przed Parlament!" - zachęcają autorzy strony zatytułowanej "Strajk imigrantów w UK" na jednym z portali społecznościowych.

Pomysł strajku rzuciła czytelniczka "Polish Express". "Kiedyś w Ameryce, w latach 80. też tak psioczyli na imigrantów i jednego pięknego dnia nikt z imigrantów nie poszedł do pracy. Rezultat? Stanęło wszystko: metro, komunikacja, coffee shops. I przestali psioczyć! Pora na nas!" - napisała.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Pragnę podziękować tym którzy tam byli ( ja pracowałem ) ale następnym razem dołączę . Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ - bo to było i w mojej obronie .
  • Bylem, bardzo udany protest! Zainteresowanie mediow ogromne. Byly telewizje z calego swiata. Polscy protestujacy udzielili wywiadow w jezyku angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim. Jestem dumny z tych rodakow ktorzy byli pod parlamentem i dzis strajkuja lub oddaja krew. Szkoda tylko ze tzw. "polskie media" przeprowadzily zmasowana akcje propagandowa przeciw tej inicjatywie. Czyzby znowu wazniejszy okazal sie partykularny interes rzadzacej partii w okresie przedwyborczym niz interes Polski i Polakow? Wszyscy z ktorymi rozmawialem zrozuieli ze nagonka byla celowo zorganizowana bo polskiemu rzadowi jest nie na reke aby teraz przed wyborami naglasniane bylo ze Polakom w UK dzieje sie krzywda. Dzisiajsza akcja jest bez watpienia poczatkiem wielkiego ruchu, ktory doprowadzi pewnego dnia do takiego strajku, ktory odczuja bolesnie ludzie obecnie dyskryminujacy Polakow w UK.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.