Strajk pielęgniarek: W Centrum Zdrowia Dziecka wciąż bez porozumienia

W poniedziałek (6 czerwca) w Centrum Zdrowia Dziecka zostało wypracowane wstępne, wspólne porozumienie pielęgniarek i zarządu. Wszystko wskazywało na to, że zostanie podpisane we wtorek (7 czerwca). Nie udało się jednak osiągnąć porozumienia
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk pielęgniarek: W Centrum Zdrowia Dziecka wciąż bez porozumienia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

7 cze 2016 20:41


Zakończyła się kolejna tura rozmów pielęgniarek z zarządem Centrum Zdrowia Dziecka. Wiele wskazywało na to, że po wypracowanym w poniedziałek (6 czerwca) wstępny porozumieniu między obiema stronami, zostanie ono podpisane we wtorek (7 czerwca). Tak się jednak nie stało.

- Dziś (we wtorek; przyp.red.) zarząd związku zawodowego pielęgniarek po raz kolejny wyszedł z nową propozycją porozumienia, w której nastąpiły istotne zmiany w dotychczas ustalonych punktach oraz pojawiły się kolejne, które wcześniej zarząd zgłaszał, a następnie odrzucił - poinformowała Małgorzata Syczewska, dyrektor CZD.

Czytaj też: Czy pielęgniarki mają moralne prawo?

Podkreśliła, że zarząd związku wielokrotnie zmieniał zdanie, składał nowe propozycje i się z nich wycofywał, a tak naprawdę przychodził z jednym pytaniem - czy wzrośnie kwota podwyżki.

Protest pielęgniarek trwa już od ponad dwóch tygodni. W poniedziałek (6 czerwca) dyrekcja placówki zdecydowała o zawieszeniu pracy czterech oddziałów i przesunięciu personelu do tych klinik, gdzie są pacjenci.

- Zadłużonego na 335 milionów złotych Instytutu, mającego ujemny bilans za poprzedni rok w wysokości 31 milionów złotych, nie stać na zrealizowanie podwyżek dla jednej grupy zawodowej w wysokości ponad 20 milionów złotych rocznie - podkreśliła Syczewska.

Dodała, że dzięki 100 mln zł pomocy przekazanej przez resort skarbu w styczniu tego roku CZD miało szansę wyjść na prostą. - Strajk wraz z nierealistycznymi żądaniami finansowymi może tę szansę całkowicie zniweczyć - podkreśliła.

W Centrum Zdrowia Dziecka jest zatrudnionych ok. 800 pielęgniarek. Strajkujące twierdzą, że każdego dnia w szpitalu brakuje ich ok. 70 i nie są w stanie zapewnić pacjentom właściwej opieki i bezpieczeństwa. Domagają się podwyżek i zwiększenia zatrudnienia.

Kolejne rozmowy mają się odbyć w środę (8 czerwca).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.