Strajk na lotnisku we Włoszech. Samoloty odlatują bez bagaży

Rosnące góry walizek w magazynach Fiumicino, ponad sto samolotów, które odleciały bez bagaży pasażerów, opóźnienia - oto skutki strajku członków związku zawodowego pracowników personelu naziemnego rzymskiego lotniska przeciwko planowanej redukcji personelu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk na lotnisku we Włoszech. Samoloty odlatują bez bagaży

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sie 2014 10:14


Na największym włoskim lotnisku, które w pełni sezonu letniego obsługuje dziennie 140 000 pasażerów, panuje chaos, samoloty odlatują często nawet z godzinnym opóźnieniem, a pasażerowie tych, które lądują, muszą niekiedy całymi kwadransami czekać na podstawienie schodków.

Rozpoczęty w poniedziałek strajk jest protestem personelu naziemnego portu lotniczego Leonardo da Vinci przeciwko zapowiedzianej przez linie lotnicze Alitalia redukcji personelu naziemnego o 2 171 osób, to jest o połowę.


Taki warunek postawiło towarzystwo Etihad z Emiratów Arabskich, które zgodziło się uczestniczyć w ratowaniu Alitalii, przeżywającej od dłuższego czasu poważny kryzys finansowy.

Rzecznik włoskiej centrali związkowej CGIL, w której zrzeszony jest związek personelu naziemnego Fiumicino, oświadczył w środę, że personel naziemny Alitalii na Fiumicino "pracuje w czasie strajku ściśle według ustalonych norm, ale nie tak intensywnie, jak zwykle".
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.