Strajk na berlińskim lotnisku? Ryanair znalazł na niego sposób

Ryanair znalazł sposób na strajkujący personel naziemny zatrudniony na obu berlińskich lotniskach Tegel i Schonefeld. Postanowił sprowadzić własnych pracowników do obsługi pasażerów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk na berlińskim lotnisku? Ryanair znalazł na niego sposób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 mar 2017 13:57


Personel naziemny zatrudniony na obu berlińskich lotniskach Tegel i Schonefeld strajkuje. To już drugi protest pracowników linii lotniczych w tym miesiącu. Poprzedni strajk trwał od piątku rano do soboty rano (10-11 marca). Na obu lotniskach odwołano ponad 670 lotów. Dzień strajku kosztuje port i przewoźników 25 mln euro.

Ryanair znalazł jednak sposób na strajkujących pracowników - informuje serwis fly4free.pl. Sprowadzono na niemieckie lotniska... własnych pracowników. Dzięki temu firma może normalnie obsługiwać loty. Związkowcy z berlińskich lotnisk nie okrywają złości. Grożą, że przestaną informować o strajkach z wyprzedzeniem.

Czytaj też: Praca na lotniskach dla tysięcy Polaków. Wizz Air i Ryanair uskrzydlają lokalne rynki pracy

Przypomnijmy, Verdi domaga się podwyżki płac od 1 euro do 12 euro za godzinę.W przeprowadzonym tydzień temu głosowaniu za strajkiem opowiedziało się 98,6 proc. pracowników. Firmy zajmujące się odprawą pasażerów i bagażu zostały w 2008 roku sprywatyzowane, co spowodowało pogorszenie warunków płacowych zatrudnionych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.