Strajk: Lekarze, górnicy, nauczyciele i celnicy będą protestować

0 0
Strajk: Lekarze, górnicy, nauczyciele i celnicy będą protestować
Protest w Warszawie w 2012 roku. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Po proteście pielęgniarek w CZD szykuje się serią kolejnych strajków.
• W czerwcu chcą protestować kolejne placówki zdrowotne, młodzi lekarze, górnicy.
• Nadal trwa spór rządu z celnikami. A to dopiero początek planowanych manifestacji.

Po proteście w Centrum Zdrowia Dziecka, w którym zawarto niedawno porozumienie, trwa spór ministerstwa finansów z celnikami. W nadchodzących miesiącach przewidywane są kolejne masowe protesty przedstawicieli innych zawodów, co może być poważnym testem dla rządu Beaty Szydło.

Niedługo może zacząć się strajk w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Też mają protestować pielęgniarki i personel medyczny. Załoga przegłosowała taką formę walki o swoje prawa. Do strajku pielęgniarek może dojść też na Dolnym Śląsku.

To nie koniec zapowiedzi w służbie zdrowia. Młodzi adepci sztuki medycznej mogą zorganizować strajk. Są niezadowoleni z niskich płac. Pensje wypłaca im ministerstwo zdrowia, stąd to właśnie ten resort będzie obiektem ich strajku 18 czerwca. Sprzed budynku ministerstwa przejdą ulicami Warszawy pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Spodziewane jest kilka tysięcy osób.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • To jakaś masakra. Jak Was PO doiło, to siedzieliście cicho. Jak teraz PIS dało 500+, Mieszkanie+, obniży wiek emerytalny, podwyższy minimalne wynagrodzenie z 1780 zł do 2000 zł to chcecie strajkować. Buraki i niemoty. Barany prowadzone na rzeź. Lemingi POpaprane, czytające szokujące nagłówki. Czytajcie środek i zakończenie, to może coś do was dotrze. Jakbym miała mniejszą czcionkę to pisałabym o was niedouczonych i niedoczytanych
  jeszcze więcej.
 • Najpierw trzeba rozliczyć z obietnic POPAPRANCÖW i tych od kończyn. 😊 A nie PISDZIELCÓW KOD owcu Jarosław 😃😄
 • No Jaro nie podpuszczaj i nie judź !! Kilka miesięcy braku spokoju tego rządu to i tak już dużo różnych sukcesów i dobrych zmian! Powiedz to do Platformy co przez 8 lat jadła ośmiorniczki a ludziom obiecywała ciepłą wodę w kranie ! Tyle nierozwiązanych spraw pozostawili! Przeczytaj artykuł o pracy niewolniczej w tym kraju rządzonym przez Platformę nieObywatelską!!-Zgadza się-Dość wyzysku kosztem ludzi pracy ! Leniliście się Platfusy,to teraz trzymajcie język na kłódkę i czekajcie SPOKOJNIE!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.