Strajk imigrantów w Londynie: Polacy nie chcą protestować?

0 0
Strajk imigrantów w Londynie: Polacy nie chcą protestować?
Protest może zaszkodzić polskim pracownikom? (Fot. Moyan Brenn/Flickr)

Coraz więcej środowisk polonijnych jest przeciwko protestowi imigrantów w Wielkiej Brytanii

Dziś w Londynie ma się odbyć nieoficjalny protest imigrantów mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii. Mają do nich dołączyć też Polacy. Ale coraz więcej środowisk polonijnych jest przeciw udziałowi w tej inicjatywie - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Jak odnotowuje "GPC", z dyskusji Polaków i komentarzy w mediach społecznościowych wynika, że do ostatniej chwili ludzie nie byli zdecydowani, co dziś zrobią.

Jan Żyliński, szlachcic polskiego pochodzenia i kandydat na burmistrza Londynu, nie opowiedział się po żadnej stronie. Wyraził jedynie pochwałę dla rosnącej aktywności polskiej społeczności - zauważa "Codzienna".

W grupie zagorzałych zwolenników protestu jest m.in. Joanna Sokalska z sieci polskich klinik Polmedics na Wyspach. W geście solidarności z uczestnikami czwartkowego strajku placówki firmy zostaną tego dnia zamknięte.

Zdecydowanie przeciwne inicjatywie jest zaś Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii, federacja zrzeszająca ponad 60 organizacji polonijnych. Jej prezes Tadeusz Stenzel zaznaczył w wydanym w środę oświadczeniu, że protest może zaszkodzić polskim pracownikom - relacjonuje "GPC".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • co za idiota wymysla jakis strajk pewnie jakis pismak ktory w zyciu nie pracowal jak ci sie nie podoba to jedz gdzie indziej bo juz wymyslacie jak muzulmanie srac sie o wszystko .

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.