Strajk generalny pracowników PKP Cargo

18 grudnia rozpocznie się strajk generalny pracowników PKP Cargo. Protest będzie miał charakter kroczący.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk generalny pracowników PKP Cargo

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 gru 2015 10:59


Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy podjął taką decyzję „wobec braku jakichkolwiek działań Zarządu PKP Cargo zmierzających do przywrócenia zerwanego jednostronnie dialogu społecznego i zawarcia porozumienia ze związkami zawodowymi działającymi w PKP CAargo oraz brakiem realizacji postulatów płacowych będących przedmiotem sporu zbiorowego”.

Czytaj też: Luka pokoleniowa w PKP Cargo to prawdziwy problem

Jednocześnie wszystkie zakładowe komitety protestacyjno-strajkowe zostały zobowiązane do kontynuacji działań zmierzających do przeprowadzenia bezterminowego strajku.

Brak porozumienia

W sierpniu, po fiasku mediacji z pracodawcą we wszystkich zakładach PKP Cargo przeprowadzono referendum strajkowe. 96 proc. głosujących opowiedziało się za rozpoczęciem strajku. We wrześniu w spółce ogłoszono gotowość strajkową.

Związkowcy domagają się podwyżki o 250 zł netto. Swoje żądanie uzasadniają bardzo dużym obciążeniem pracą załogi spółki. Podkreślają, że w związku z realizowanym w spółce programem dobrowolnych odejść pracownikom, którzy zostali w firmie, znacząco poszerzono zakres obowiązków służbowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.