Sprzedaż Opla. "Sierpień 80" pisze list do Mateusza Morawieckiego

Związek zawodowy "Sierpień 80" wystosował pismo do wicepremiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie. Chcą zabezpieczyć interesy polskich pracowników Opel Vauxhall w związku z przejęciem przez koncern PSA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sprzedaż Opla. "Sierpień 80" pisze list do Mateusza Morawieckiego

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 mar 2017 13:30


Związkowcy z „Sierpnia 80”, działający w zakładach Opla w Gliwicach, zwracają się do wicepremiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie i podjęcie działań zabezpieczających interes polskich pracowników zakładu w związku z przejęciem Opla przez koncern PSA.

Jak twierdzą związkowcy, zatrudnieni w fabrykach Opla pracownicy o procesie przejęcia firmy przez inny koncern dowiedzieli się z mediów. - Forma komunikacji z pracownikami jest niewłaściwa i wręcz skandaliczna - pisze "Sierpień 80" w liście do Morawieckiego.

- Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ogromną rolę w procesie przejęcia Opla przez PSA odgrywa polityka. Rządy innych państw zapewniają swoich pracowników Opla, że będą bronić produkcji i miejsc pracy w swoich krajach. Wprowadzane będzie wsparcie finansowe i pokazana będzie troska tychże państw o interesy swoich pracowników, swoich obywateli. Jest to zrozumiałe - dodają w piśmie.

List możecie pobrać poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.