Spór zbiorowy w PKP Cargo, gorąco w PGE - związkowcy grożą strajkiem

Federacja Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei (FZZPPK) weszła w spór zbiorowy z PKP Cargo. Natomiast związkowcy Polskiej Grupy Energetycznej grożą strajkiem, jeśli nie porozumieją się z zarządem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spór zbiorowy w PKP Cargo, gorąco w PGE - związkowcy grożą strajkiem

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 sty 2015 16:00


Związkowcy z FZZPPK domagają się podwyższenia stawek dziennych na zakup posiłków profilaktycznych i regeneracyjno-wzmacniających, wprowadzenia dodatku alokacyjnego oraz ryczałtów delegacyjnych dla wybranych stanowisk pracy - podaje ISBNews.

Dziś (20 stycznia), PKP Cargo złożyło w Państwowej Inspekcji Pracy zawiadomienie o powstaniu sporu zbiorowego z Federacją Związków Zawodowych Pracowników Polskich Kolei (FZZPPK).

Przypomnijmy, w PKP Cargo 3,3 tys. zdecydowało się zrezygnować z pracy w ramach Programu Dobrowolnych Odejść. Spółka wyda na program i odprawy 301 mln zł.

Również Polska Grupa Energetyczna szykuje się do restrukturyzacji spółki, zakładając m.in. realizację Programu Dobrowolnych Odejść, czemu z kolei sprzeciwiają się pracownicy.

- Komitet Koordynująco-Protestacyjny podjął dziś (20 stycznia) decyzję o rozpoczęciu sporów zbiorowych - mówi dla IAR jeden ze związkowców Wojciech Ilnicki.

Jak podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, protestujący nie chcą skończyć jak Kompania Węglowa, która z "narodowego czempiona" stała się "kiepsko zarządzaną spółką".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.