wnp.pl

Spór w PGNiG zaostrza się. 5 tys. zł premii to dla pracowników za mało

0 0
Spór w PGNiG zaostrza się. 5 tys. zł premii to dla pracowników za mało
Spór zbiorowy w PGNIG trwa od 18 maja bieżącego roku. Fot. PTWP

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa został poinformowany przez związki zawodowe o zakończeniu akcji referendalnej wśród pracowników PGNiG. Większość osób, które wzięły udział w referendum opowiedziała się za akcją protestacyjną ze strajkiem włącznie.

Wcześniej związki zawodowe odrzuciły propozycję pracodawcy - wypłatę premii rocznej w wysokości 5 tysięcy złotych oraz zasilenie bonów towarowych dodatkową kwotą 250 złotych dla każdego uprawnionego pracownika ponad uzgodnione wcześniej 2 tysiące złotych.

- Zaproponowana nagroda roczna oraz wysokość bonów to dla większości pracowników czternasta pensja. Przedstawione przez zarząd propozycje są kompromisem uwzględniającym interes pracowników, możliwości ekonomiczne spółki oraz przyszłe wyzwania przed jakimi stoi nasz koncern - powiedziała Dorota Gajewska, rzecznik prasowy PGNiG.

Czytaj też: Zarząd PGNiG wcale nie planuje dużych zwolnień

Czego chcą związkowcy? Po pierwsze przyrostu wynagrodzeń w 2015 r o 6 proc., wzrostu wartości bonów w skali roku do poziomu 2000 zł; i wypłaty premii rocznej za rok 2014 w wysokości 11,7 proc. jej bazy, wg. zasad jakie stosowano przy wypłacie premii rocznej dla pracowników PGNiG za rok 2013. Chodzi o niemałe pieniądze.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • W DUP.... TO SIĘ POPRZEWRACAŁO DARMOZJADOM Z NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! DO STARJKU GENERALNEGO ! ZABLOKOWAĆ BIURA ZARZĄDU ! WYWALIĆ TYCH DARMOZJADÓW ZE STOŁÓW ! TO NIE PRYWATNY FOLWARK NIEROBÓW Z PO/PSL !
 • Co tak związki ograniczają się? Podnieść pensję 3 razy albo strajk! Po co inwestycje?

  W dupach totalnie się już związkom poprzewracało! Wywalić z pracy i zatrudnić nowych którzy doceniają stałą pracę w stabilnej firmie

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.