Spór w PGNiG zaostrza się. 5 tys. zł premii to dla pracowników za mało

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa został poinformowany przez związki zawodowe o zakończeniu akcji referendalnej wśród pracowników PGNiG. Większość osób, które wzięły udział w referendum opowiedziała się za akcją protestacyjną ze strajkiem włącznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spór w PGNiG zaostrza się. 5 tys. zł premii to dla pracowników za mało

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

4 lis 2015 19:04


Wcześniej związki zawodowe odrzuciły propozycję pracodawcy - wypłatę premii rocznej w wysokości 5 tysięcy złotych oraz zasilenie bonów towarowych dodatkową kwotą 250 złotych dla każdego uprawnionego pracownika ponad uzgodnione wcześniej 2 tysiące złotych.

- Zaproponowana nagroda roczna oraz wysokość bonów to dla większości pracowników czternasta pensja. Przedstawione przez zarząd propozycje są kompromisem uwzględniającym interes pracowników, możliwości ekonomiczne spółki oraz przyszłe wyzwania przed jakimi stoi nasz koncern - powiedziała Dorota Gajewska, rzecznik prasowy PGNiG.

Czytaj też: Zarząd PGNiG wcale nie planuje dużych zwolnień

Czego chcą związkowcy? Po pierwsze przyrostu wynagrodzeń w 2015 r o 6 proc., wzrostu wartości bonów w skali roku do poziomu 2000 zł; i wypłaty premii rocznej za rok 2014 w wysokości 11,7 proc. jej bazy, wg. zasad jakie stosowano przy wypłacie premii rocznej dla pracowników PGNiG za rok 2013. Chodzi o niemałe pieniądze.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-11-05 14:08:56

W DUP.... TO SIĘ POPRZEWRACAŁO DARMOZJADOM Z NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! DO STARJKU GENERALNEGO ! ZABLOKOWAĆ BIURA ZARZĄDU ! WYWALIĆ TYCH DARMOZJADÓW ZE STOŁÓW ! TO NIE PRYWATNY FOLWARK NIEROBÓW Z PO/PSL !

ZZ niszczą firmy 2015-11-04 19:46:01

Co tak związki ograniczają się? Podnieść pensję 3 razy albo strajk! Po co inwestycje? W dupach totalnie się już związkom poprzewracało! Wywalić z pracy i zatrudnić nowych którzy doceniają stałą pracę w stabilnej firmie