Solidarność: Niech osoby uprawnione odejdą z KW na emeryturę

Górnicza Solidarność wysunęła postulat w tracie spotkania strony społecznej z zarządem KW, by wszyscy z uprawnieniami emerytalnymi odeszli na emeryturę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solidarność: Niech osoby uprawnione odejdą z KW na emeryturę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 gru 2014 11:18


Miałoby to dotyczyć emerytów zatrudnionych na umowy o pracę oraz wszystkich emerytów, świadczących różnego rodzaju usługi na rzecz KW na podstawie umów cywilno-prawnych.

Górnicza Solidarność wskazuje, że zarząd spółki niedawno zaproponował, by rozwiązać umowy z emerytami. Jednak według przedstawicieli strony społecznej - potraktował tę kwestię wybiórczo, wskazując zaledwie część takich osób i pomijając przy tym m.in. emerytów pełniących funkcje dyrektorskie, czy też świadczących usługi na podstawie umów cywilno-prawnych i kontraktów.

Czytaj też: Duda: Niepełnosprawny chce pracować? Niech pracuje, odłoży na składki

Na spotkaniu ósmego grudnia górnicza Solidarność wysunęła propozycję, by wszyscy którzy nabyli uprawnienia emerytalne, odeszli na emeryturę.

- W obecnej sytuacji, gdy waży się przyszłość Kompanii, te osoby powinny odejść na zasłużone emerytury i dać szansę młodszym na zachowanie pracy. Koledzy ze wszystkich kopalnianych organizacji Solidarności zgodzili się ze mną - mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Temat ten ma zostać poruszony na kolejnym spotkaniu związków z zarządem KW. Spotkanie zaplanowano na 15 grudnia.

Czytaj też: NSZZ Solidarność: Głównym źródłem zatrudnienia w Polsce jest przemysł

Przed KW cały czas stoi widmo upadłości. W pierwszym półroczu br. na czternaście kopalń Kompanii Węglowej zaledwie trzy były rentowne, a reszta generowała straty. Obecnie rentowna ma być już tylko jedna kopalnia, radliński Marcel.

W Kompanii czekają na nowy program naprawczy dla spółki. Poprzedni przestał być aktualny ze względu na fiasko planowanego programu emisji euroobligacji. Zapewne cztery, bądź pięć kopalń z KW trafi do Węglokoksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.