dlahandlu.pl

Sierpień 80 chce wesprzeć związkowców po akcji w Lidlu

0 0
Sierpień 80 chce wesprzeć związkowców po akcji w Lidlu

Jeśli dojdzie do zwolnienia związkowców w sieci handlowej Lidl, to włączymy się we wspólne działania z "Solidarnością" przeciwko antyzwiązkowym szykanom - zapowiedział właśnie Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80". To reakcja na zapowiedź rozwiązania umów o pracę liderom NSZZ "Solidarność" przez szefostwo Lidla.

18 grudnia w kilku miastach Polski odbył się protest przeciwko coraz gorszym warunkom pracy oraz nieprzestrzeganiu praw pracowniczych i związkowych w Lidlu. Związkowcy płacili groszówkami, paraliżując funkcjonowanie sklepów. Po zakończeniu akcji, w mediach pojawiły się informacje, że władze tej sieci handlowej przygotowały wypowiedzenie umów o pracę szefowej zakładowej "S" Justynie Chrapowicz i jej zastępcy Arturowi Szuszkiewiczowi.

Czytaj też: Protest w sklepach Lidl 

Pomoc i udział we wspólnych akcjach protestacyjnych zapowiedziały inne centrale związkowe i pracownicy innych sieci handlowych, jak Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska.

- Włączymy się w protesty. To skandal, że dziś nadal walczy się ze związkowcami, a nie z problemami, które oni i pracownicy zgłaszają - mówi Fornalczyk.

Związkowcy deklarują, że są gotowi na protesty przed sklepami Lidla. Jaką formę mogą one wybrać, jeszcze nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że jednym z elementów będzie zwrócenie się do klientów z informacją o złej sytuacji pracowników tej sieci.

Lidl w Polsce prowadzi swoje sklepy od ponad 10 lat i ma 500 sklepów. Pierwszą organizację związkową udało się utworzyć w sieci w styczniu 2013 roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.