Są odpowiedzi na wrześniowe postulaty związkowców. Zobaczcie...

- Ministerstwa odpowiedziały na postulaty złożone podczas wrześniowych protestów w Warszawie trzech central związkowych. Zobaczcie odpowiedzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Są odpowiedzi na wrześniowe postulaty związkowców. Zobaczcie...

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 paź 2013 14:54


ZAKTUALIZOWANA: Związkowcy podczas wrześniowego protestu "Dość lekceważenia społeczeństwa" skierowali postulaty do ministerstw: skarbu, gospodarki, sprawiedliwości, transportu, zdrowia, pracy, edukacji narodowej i spraw wewnętrznych. Do piątku wszystkie resorty przesłały swoje odpowiedzi - podaje OPZZ na stronie.

W kilkunastostronicowych odpowiedziach resorty szczegółowo przedstawiają swoje poglądy, broniąc dotychczasowych działań rządu.

Związkowe postulaty mają być w czwartek 24 października tematem spotkania Komisji Trójstronnej, które zwołał minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz jako przewodniczący Komisji Trójstronnej. Udział w posiedzeniu zapowiedzieli pracodawcy. Związki podtrzymują swoją decyzję o zawieszeniu udziału w obradach Komisji. Związkowcy zapowiadają pikietę i swoją odpowiedź na stanowiska resortów. Szczegóły działań i odpowiedzi jeszcze nie są sprecyzowane.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w piśmie przewodnim, do którego załącznikami są odpowiedzi pozostałych resortów podkreśla, że jest zwolennikiem podjęcia "konstruktywnych rozmów" pomiędzy stronami dialogu społecznego "w kwestiach kluczowych z punktu widzenia interesu społecznego i gospodarczego kraju".

"W dalszym ciągu utrzymuję, że właściwe rozmowy na tematy postulatów powinny się toczyć na forum Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, dlatego też liczę na aktywne uczestnictwo wszystkich stron Komisji w celu realizacji ww. inicjatywy" - napisał Kosiniak-Kamysz do związkowców. "W mojej ocenie taka formuła pozwala wyrażać poglądy wszystkim stronom dialogu i wypracować najlepsze możliwe rozwiązania uwzględniające aktualną sytuację społeczno-gospodarczą Polski" - zaznaczył.

W czwartek szef Solidarności Piotr Duda podczas międzynarodowej konferencji o przyszłości ruchu związkowego w Europie powiedział, że związki zawodowe po wyjściu z Komisji Trójstronnej nie wierzą już w taką formę dialogu. W jego ocenie obecna formuła się wyczerpała, związki chcą innego dialogu i innych rozmów. "Ta forma dialogu się wyczerpała. Chcemy innego rozdania, innego dialogu, innych rozmów" - mówił.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.