Rząd nie realizuje związkowych postulatów. OPZZ będzie manifestować w Warszawie

W dniu 10 marca 2015 roku Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych podjęło decyzję o przeprowadzeniu 18 kwietnia ogólnokrajowej manifestacji w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd nie realizuje związkowych postulatów. OPZZ będzie manifestować w Warszawie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 mar 2015 11:55


Decyzję poparli przedstawiciele wszystkich związków zrzeszonych w OPZZ. Przyczyną organizacji demonstracji jest brak realizacji przez rząd postulatów związkowych.

OPZZ domaga się między innymi walki z umowami śmieciowymi, wyższych płac w budżetówce, wprowadzenia minimalnej płacy godzinowej czy zapewnienia możliwości przechodzenia na emeryturę po 35 latach pracy dla kobiet i 40 latach pracy dla mężczyzn.

Czytaj też: OPZZ: Dość śmieciowej pracy Polaków w placówkach dyplomatycznych

Związkowcy domagają się też rozwiązania problemów w poszczególnych branżach. Napięta sytuacja panuje między innymi w szkolnictwie, w służbie zdrowia czy na poczcie. Do udziału w manifestacji OPZZ zaprasza też przedstawicieli innych związków zawodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-03-13 10:09:40

BRAWO ZWIĄZKOWCY ! TAK TRZYMAĆ ! POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI ! DO STRAJKU GENERALNEGO W CAŁEJ POLSCE !