Rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej przełożone

Kolejna tura rozmów związkowców z Kompanii Węglowej z zarządem odbędzie się 22 marca. O zmianie terminu zdecydowały względy organizacyjne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej przełożone

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 mar 2016 9:19


Rozmowy związkowców z zarządem Kompanii Węglowej miały się odbyć 21 marca.

Rzecznik Kompani Węglowej Tomasz Głogowski zapewnia, że przesunięcie negocjacji nie wynika z kwestii merytorycznych. W rozmowach weźmie udział kierujący Kompanią prezes Tomasz Rogala.

Rozmowy związkowców z zarządem dotyczą m.in. przekazanego stronie społecznej przed tygodniem biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej (PGG), która z początkiem maja ma przejąć kopalnie należące do tej największej górniczej spółki. W kontekście biznesplanu dla PGG omawiany ma być także poziom wynagrodzeń górników w nowej strukturze.

W Kompanii Węglowej trwa spór zbiorowy, w którym związki domagają się, by średnie miesięczne wynagrodzenia w tym roku nie były niższe od ubiegłorocznych.

Czytaj też: Kompania Węglowa: Czy uda się wypracować kompromis?

Przedstawiciele zarządu Kompanii wskazują jednak, że sprawa wynagrodzeń bezpośrednio wiąże się z konstrukcją biznesplanu PGG oraz oczekiwaniami inwestorów, którzy gotowi są zaangażować swój kapitał w nową górniczą strukturę. Jednym z warunków jest osiągnięcie rentowności PGG na koniec przyszłego roku.

W minionym tygodniu chęć zaangażowania się w PGG zadeklarowały firmy energetyczne: PGE, Energa oraz PGNiG Termika, które gotowe są wnieść do spółki łącznie 1,5 mld zł, wobec szacowanych na 2,2 mld zł potrzeb Grupy. Inwestorzy oczekują jednak m.in. porozumień ze stroną społeczną, potwierdzających jej akceptację dla biznesplanu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.