Radio France wznowiło nadawanie po 27 dniach strajku

0 0

Radio France, francuskie radio publiczne, wznowiło zwykłe nadawanie po 27 dniach strajku. Według agencji Associated Press związki zawodowe, które sprzeciwiają się cięciom kosztów i zwolnieniom, są bliskie porozumienia z władzami.

Rano nadawały już tak jak zwykle rozgłośnie: France Inter, France Info i France Culture. Jednak prezes Radio France Mathieu Gallet ostrzegł, że po porannych audycjach z nadawaniem następnych mogą wystąpić problemy.

Pracownicy Radia France mają w środę zadecydować o losach akcji strajkowej. Rozpoczęty 19 marca, strajk był najdłuższym protestem w historii francuskiego radia publicznego. Już w poniedziałek cztery z pięciu związków zawodowych opowiedziały się za powrotem do pracy, dzięki postępowi, jaki osiągnięto w sprawie kompromisowego planu reform. Przeciwko wznowieniu pracy opowiedział się główny związek zawodowy, CGT.

Radio France to kilka rozgłośni ogólnokrajowych, rozgłośnie lokalne oraz dwie orkiestry symfoniczne. Ogółem spółka zatrudnia 4300 pracowników.

Związki sprzeciwiały się planowi reform zaproponowanemu przez Galleta, który przewidywał m.in. dobrowolne zwolnienia od 300 do 380 osób. Plan ten zakładał także zmiany w wielkości zespołów muzycznych i modyfikacje kształtu rozgłośni lokalnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.