Radio France wznowiło nadawanie po 27 dniach strajku

Radio France, francuskie radio publiczne, wznowiło zwykłe nadawanie po 27 dniach strajku. Według agencji Associated Press związki zawodowe, które sprzeciwiają się cięciom kosztów i zwolnieniom, są bliskie porozumienia z władzami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Radio France wznowiło nadawanie po 27 dniach strajku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 kwi 2015 12:50


Rano nadawały już tak jak zwykle rozgłośnie: France Inter, France Info i France Culture. Jednak prezes Radio France Mathieu Gallet ostrzegł, że po porannych audycjach z nadawaniem następnych mogą wystąpić problemy.

Pracownicy Radia France mają w środę zadecydować o losach akcji strajkowej. Rozpoczęty 19 marca, strajk był najdłuższym protestem w historii francuskiego radia publicznego. Już w poniedziałek cztery z pięciu związków zawodowych opowiedziały się za powrotem do pracy, dzięki postępowi, jaki osiągnięto w sprawie kompromisowego planu reform. Przeciwko wznowieniu pracy opowiedział się główny związek zawodowy, CGT.

Radio France to kilka rozgłośni ogólnokrajowych, rozgłośnie lokalne oraz dwie orkiestry symfoniczne. Ogółem spółka zatrudnia 4300 pracowników.

Związki sprzeciwiały się planowi reform zaproponowanemu przez Galleta, który przewidywał m.in. dobrowolne zwolnienia od 300 do 380 osób. Plan ten zakładał także zmiany w wielkości zespołów muzycznych i modyfikacje kształtu rozgłośni lokalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.