Protesty w Warszawie. Pracownicy Auchan i Biedronki wychodzą na ulice

0 0
Protesty w Warszawie. Pracownicy Auchan i Biedronki wychodzą na ulice
Pracownicy Real Polska, którzy zostali przejęci przez firmę Auchan Polska chcą zwrócić uwagę na pogorszenie warunków pracy i płacy, oraz nadmierne obciążenie pracą. Fot. solidarnosc.org.pl

Dziś (15 grudnia) w Warszawie handlowa Solidarność zorganizuje akcje protestacyjne przed hipermarketem Auchan oraz przed siedzibą Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Pierwsza pikieta rozpocznie się o godz. 12.00 przed Centrum Handlowym King Kross przy ul. Jubilerskiej 1/3.

- W tym centrum działa hipermarket Auchan. Auchan jako jedyna spośród dużych sieci handlowych działających w Polsce, w Wigilię Bożego Narodzenia będzie pracować aż do godziny 15.00. Trzeba pamiętać, że po zamknięciu sklepu pracownicy muszą jeszcze posprzątać, uzupełnić towar na półkach i w chłodniach oraz wykonać wiele innych czynności.  To oznacza, że do wigilijnej wieczerzy z rodzinami zasiądą dopiero późnym wieczorem  – mówi Alfred Bujara, przewodniczący handlowej Solidarność.

Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" od wielu lat w okresie przedświątecznym prowadzi kampanie „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki”,  której celem jest skłonienie pracodawców z branży handlowej do skrócenia godzin pracy w Wigilię.

- Nasza akcja przyniosła wymierne efekty. W tym roku w Wigilię niemal wszystkie dyskonty, a także super- i hipermarkety będą otwarte maksymalnie do 14.00, choć jeszcze kilka lat temu normą było, że w tym dniu były czynne nawet do późnych godzin popołudniowych. Niechlubnym wyjątkiem jest tylko Auchan – podkreśla Bujara.

Ponadto pracownicy Real Polska, którzy zostali przejęci przez firmę Auchan Polska chcą zwrócić uwagę na pogorszenie warunków pracy i płacy, oraz nadmierne obciążenie pracą.

Demonstracja przed Jeronimo Martins

Demonstracja przed siedzibą biura głównego Jeronimo Martins Polska przy ul. Dolnej 3 w Warszawie rozpocznie się o godz. 13.30. Jej powodem są pogarszające się warunki pracy w dyskontach Biedronki oraz unikanie przez pracodawcę dialogu ze stroną społeczną.

- Biedronka jest największym pracodawcą z branży handlowej w naszym kraju, który co roku osiąga w Polsce gigantyczne zyski. Niestety od dłuższego czasu zarząd JMP unika dialogu z własnymi pracownikami, który ten zysk wypracowują. Odmawia negocjacji dotyczących podwyżek wynagrodzeń oraz utrudnia działalność związkową  - mówi Przewodniczący Organizacji Zakładowej JMP”S”.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (6)

 • Ten pajac lubi czyjes zony.dziwne tylko coto za laska co sie z takim z takim zadaje.A rejonowa nic nierobi zamiast go wywalic na pysk
 • Ten caly jaskola to smiec zrobil lasce z osowa dziecko i zostawil a tak jej nawciskal ze glowa mala.usuncie go z biedronki
 • BIEDRONKA W SZAMOTUŁY WLKP Kierownik wykorzystuje pracownice seksualnie na pracowniacach od 2 tygodni bierze same nocki kompletnie nic nie robi nie ma pojecia o kierownictwie KIEROWNIK KRZYSZTOF JASKUŁA GRAFIK TAK ROBI ŻE DZIEWCZYNY PO 12 ,14 GODZIN PRACUJĄ A ON NA 8 GODZIN NA NOCKĘ Z SWOJĄ KOCHANKĄ AGNIESZKĄ

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.