Protesty w sądach: Rozprawy i posiedzenia odwołane

Pracownicy ubrani na czarno, odwołane rozprawy, plakaty informujące - tak wygląda ogólnopolski protest pracowników sądów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protesty w sądach: Rozprawy i posiedzenia odwołane

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Gazeta Prawna

18 cze 2015 14:33


W czwartek (18 czerwca) niemal w całej Polsce pracownicy sądowi organizują akcję protestacyjną.

Asystenci sędziów, sekretarze i protokolanci domagają się podwyżek płac. Przekonują przy tym, że zarabiają tyle samo co 6 - 7 lat temu.

W tarnowskim sądzie jedna z sal rozpraw zamieniona została w punkt krwiodawstwa. Dzięki oddaniu krwi, pracownik uzyskuje dzień wolny. W całym sądzie planowana jest tylko jedna rozprawa, której nie można było odwołać.

W większości małopolskich sądów pracownicy jednak ograniczają się jedynie do założenia czarnych koszulek oraz informowania o proteście.

Gorzej jest na północy. W olsztyńskim sądzie rejonowy zaplanowane na dziś rozprawy i posiedzenia w ogóle się nie odbywają. Natomiast w olsztyńskim sądzie okręgowym odwołano połowę zaplanowanych spraw.

W sądzie rejonowym w Koninie wywieszono plakaty informujące o proteście, ale zaplanowane sprawy odbywają się normalnie.

W poznańskich sądach rozprawy nie zostały odwołane, ale pracownicy założyli czarne koszulki. Mają też plakietki informujące o proteście.

- Jesteśmy pomijani i dyskryminowani, domagamy się podwyżek płac , nie mieliśmy ich od lat - mówi Monika Kochanowska przewodnicząca Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości w Koszalinie. Podkreśla, że sąd to nie tyko sędziowie. Personel średni ma odpowiedzialną pracę i od jego kompetencji zależy funkcjonowanie sądów.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-06-19 17:04:24

POLSKA/POLACY TO NIE IDIOCI ! DOŚĆ AFER, OSZUSTW, BIEDY, CHAMSTWA, PIARU, KOLESI ITD.. DOŚĆ DZIKIEJ: PRYWATYZACJI, KONSOLIDACJI, KOMERCJALIZACJI, ŁĄCZENIA W GRUPY CZY JAK TAM TO NAZWIECIE -KOSZTEM LUDZI PRACY ! DOŚĆ NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL ! NA DRZEWO Z NIMI ! DO STRAJKU GENERALNEGO W CAŁEJ POLSCE !