Protesty przeciw cięciom w Irlandii

0 0

W Dublinie doszło w środę do burzliwych protestów przeciwko rządowemu programowi oszczędnościowemu zakładającemu obniżkę świadczeń socjalnych, cięcia wydatków i podniesienie podatków.

Kilkuset uczestników protestu zebrało się na moście O'Connel, gdzie doszło do szarpaniny i przepychanek z policją. Znacznie liczniejsza grupa protestowała przed parlamentem. Całodzienne protesty odbyły się w dniu, kiedy parlament wznowił obrady po wakacyjnej przerwie.

Policja zamknęła niektóre ulice. Uczestnicy demonstracji przyszli z plakatami "Irlandia nie jest na sprzedaż" i ze związkowymi sztandarami. Związkowcy protestują przeciwko przerzucaniu na nich kosztów uzdrowienia finansów publicznych.

The Nevin Institute, związkowy think tank, szacuje, że aktywa budżetu poprawiłyby się o 2 mld euro, gdyby opodatkować najbogatszych.

Porozumienie Dublina z trójką (Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny) przewiduje, że deficyt budżetowy Irlandii w 2014 roku ma się zmniejszyć do 5,1 proc. PKB, co wymaga cięć wydatków i podniesienia podatków na sumę 2,5 mld euro.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.