Protest w browarze Żywiec. Pracownicy bronią 70 miejsc pracy

Związki zawodowe działające w żywieckim browarze rozpoczęły akcję protestacyjną. Nie zgadzają się na zamknięcie spółki Trans Trade Żywiec, w której pracuje ponad 70 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest w browarze Żywiec. Pracownicy bronią 70 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 wrz 2015 19:35


- To ma być zmuszenie ludzi do tak zwanego samozatrudnienia. Zarząd chce doprowadzić do tego, by obecni pracownicy założyli firmy i świadczyli tę samą pracę jako firny zewnętrzne. Nie ma na to naszej zgody. Nie do przyjęcia jest zwiększanie zysków kosztem pracowników i ich rodzin - mówi Andrzej Biegun, przewodniczący MKZ NSZZ Solidarność grupy Żywiec.

Podkreśla, że zarówno pracownicy jak i związki zawodowe zostali zaskoczeni tą zapowiedzią. Wcześniej nie było żadnych rozmów w tej sprawie.

W obronie 70 miejsc pracy

- Informujemy, że związki zawodowe działające w ramach grupy Żywiec podejmą wszelkie działania zmierzające do obrony miejsc pracy. Wzywamy zarząd grupy Żywiec do podjęcia rozmów, które dadzą pracownikom poczucie, że się ich poważnie traktuje - czytamy we wspólnym stanowisku związków zawodowych żywieckiego Browaru z 14 września.

Jeszcze tego samego dnia odbyła się pikieta protestacyjna przed bramami Browaru, a następnego dnia na terenie zakładu wywieszone zostały flagi i transparenty związkowe. - W przypadku niesatysfakcjonującego rozwoju zdarzeń rozszerzymy nasz protest i podejmiemy bardziej stanowcze i zdecydowane działania w całej grupie Żywiec - zapowiadają związkowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.