Protest w browarze Żywiec. Pracownicy bronią 70 miejsc pracy

0 0
Protest w browarze Żywiec. Pracownicy bronią 70 miejsc pracy
- Zarząd chce doprowadzić do tego, by obecni pracownicy założyli firmy i świadczyli tę samą pracę jako firny zewnętrzne - mówi Andrzej Biegun, przewodniczący MKZ NSZZ Solidarność grupy Żywiec, Fot. solidarnosc.org.pl

Związki zawodowe działające w żywieckim browarze rozpoczęły akcję protestacyjną. Nie zgadzają się na zamknięcie spółki Trans Trade Żywiec, w której pracuje ponad 70 osób.

- To ma być zmuszenie ludzi do tak zwanego samozatrudnienia. Zarząd chce doprowadzić do tego, by obecni pracownicy założyli firmy i świadczyli tę samą pracę jako firny zewnętrzne. Nie ma na to naszej zgody. Nie do przyjęcia jest zwiększanie zysków kosztem pracowników i ich rodzin - mówi Andrzej Biegun, przewodniczący MKZ NSZZ Solidarność grupy Żywiec.

Podkreśla, że zarówno pracownicy jak i związki zawodowe zostali zaskoczeni tą zapowiedzią. Wcześniej nie było żadnych rozmów w tej sprawie.

W obronie 70 miejsc pracy

- Informujemy, że związki zawodowe działające w ramach grupy Żywiec podejmą wszelkie działania zmierzające do obrony miejsc pracy. Wzywamy zarząd grupy Żywiec do podjęcia rozmów, które dadzą pracownikom poczucie, że się ich poważnie traktuje - czytamy we wspólnym stanowisku związków zawodowych żywieckiego Browaru z 14 września.

Jeszcze tego samego dnia odbyła się pikieta protestacyjna przed bramami Browaru, a następnego dnia na terenie zakładu wywieszone zostały flagi i transparenty związkowe. - W przypadku niesatysfakcjonującego rozwoju zdarzeń rozszerzymy nasz protest i podejmiemy bardziej stanowcze i zdecydowane działania w całej grupie Żywiec - zapowiadają związkowcy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.