Protest w ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej

Związki zawodowe zapowiedziały na czwartek, 27 marca protest przed budynkiem dyrekcji ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Związkowcy domagają się podwyżki płac.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest w ArcelorMittal w Dąbrowie Górniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Myszor)

wnp.pl

26 mar 2014 20:47


Manifestacja pracowników huty ma się rozpocząć o godzinie 14. Protestujący domagają się podwyżki płac w wysokości 500 zł brutto na każdego zatrudnionego oraz jednorazowej nagrody rocznej nie niższej niż 1000 zł brutto. Zarząd spółki godzi się na niewielkie podwyżki, ale dąży do ograniczenia niektórych składników płacowych i zawieszenia części świadczeń, takich jak premie, dodatki wynikające z Karty Hutnika i dopłaty do chorobowego.

Zdaniem związkowców doprowadzi to do obniżenia realnego wynagrodzenia pracowników.

- W 2013 roku realizowany był program inwestycyjny, dlatego w AMP nie było żadnych podwyżek. Inwestycje zostały już zakończone, a pracownicy mają prawo uważać, że powinni partycypować w zyskach, wynikających ze zwiększonej produkcji. Koszty utrzymania są coraz wyższe, a nasze płace nie wzrosły od 2012 roku - mówi Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w AMP.

Związkowcy zauważają, że od czasu uruchomienia produkcji szyn o długości 120 Walcownia Duża ma tyle zamówień, że ledwie nadąża z ich realizacją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.