Protest się opłacił. Pracownicy łódzkiego MOPS-u z podwyżkami

• Podpisaniem porozumienia związku pracowników socjalnych z miastem zakończył się strajk w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi.
• Pracownicy otrzymają podwyżki w czerwcu 2016 r. i styczniu przyszłego roku.
• Najważniejszymi punktami porozumienia są podwyżki płac zasadniczych od 1 czerwca br. o 300 zł brutto i od 1 stycznia 2017 roku o nie mniej niż 200 zł brutto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest się opłacił. Pracownicy łódzkiego MOPS-u z podwyżkami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 lut 2016 16:36


Podpisaniem porozumienia związku pracowników socjalnych z miastem zakończył się strajk w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi. Pracownicy otrzymają podwyżki w czerwcu 2016 r. i styczniu przyszłego roku.

"Wypracowanie porozumienia nie było łatwe. Rozmowy trwały od dawna, a w środę negocjowaliśmy od godz. 9 do 18. Wreszcie mogę jednak przekazać, że udało się osiągnąć kompromis i w czwartek rano porozumienie zostało podpisane przez obie strony" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej odpowiedzialny za pomoc społeczną wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela.

Ogłosił, że najważniejszymi punktami porozumienia są podwyżki płac zasadniczych od 1 czerwca br. o 300 zł brutto i od 1 stycznia 2017 roku o nie mniej niż 200 zł brutto. Od obecnego roku zwiększony zostanie także ekwiwalent za odzież z ok. 300 zł, do co najmniej 800 zł. W dokumencie zawarto też wprowadzenie zadaniowego trybu pracy.

W czasie protestu terenowi pracownicy socjalni MOPS w Łodzi zdradzali, że zarabiają średnio ok. 2 tys. zł netto.

Sylwester Tonderys z zakładowej organizacji związku zawodowego pracowników socjalnych przy MOPS w Łodzi podziękował za list wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, który prosił w nim władze Łodzi o zajęcie się problemem i znalezienie kompromisu.

Strajk w łódzkim MOPS trwał od stycznia br. W tym czasie według Tonderysa nie pracowało od 130 do 200 osób z różnych wydziałów miejskiej instytucji. Podkreślił, że wszyscy stawiali się w miejscu pracy, lecz nie świadczyli usług. Zapowiedział, że protestujący w piątek wrócą do pracy.

Podwyżkami zostaną objęci wszyscy zatrudnieni w MOPS w Łodzi na stanowiskach terenowych pracowników socjalnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, w sumie ok. 350 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.