Protest się opłacił. Pracownicy łódzkiego MOPS-u z podwyżkami

0 0
Protest się opłacił. Pracownicy łódzkiego MOPS-u z podwyżkami
W czasie protestu terenowi pracownicy socjalni MOPS w Łodzi zdradzali, że zarabiają średnio ok. 2 tys. zł netto. (fot. PTWP)

• Podpisaniem porozumienia związku pracowników socjalnych z miastem zakończył się strajk w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi.
• Pracownicy otrzymają podwyżki w czerwcu 2016 r. i styczniu przyszłego roku.
• Najważniejszymi punktami porozumienia są podwyżki płac zasadniczych od 1 czerwca br. o 300 zł brutto i od 1 stycznia 2017 roku o nie mniej niż 200 zł brutto.

Podpisaniem porozumienia związku pracowników socjalnych z miastem zakończył się strajk w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi. Pracownicy otrzymają podwyżki w czerwcu 2016 r. i styczniu przyszłego roku.

"Wypracowanie porozumienia nie było łatwe. Rozmowy trwały od dawna, a w środę negocjowaliśmy od godz. 9 do 18. Wreszcie mogę jednak przekazać, że udało się osiągnąć kompromis i w czwartek rano porozumienie zostało podpisane przez obie strony" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej odpowiedzialny za pomoc społeczną wiceprezydent Łodzi, Tomasz Trela.

Ogłosił, że najważniejszymi punktami porozumienia są podwyżki płac zasadniczych od 1 czerwca br. o 300 zł brutto i od 1 stycznia 2017 roku o nie mniej niż 200 zł brutto. Od obecnego roku zwiększony zostanie także ekwiwalent za odzież z ok. 300 zł, do co najmniej 800 zł. W dokumencie zawarto też wprowadzenie zadaniowego trybu pracy.

W czasie protestu terenowi pracownicy socjalni MOPS w Łodzi zdradzali, że zarabiają średnio ok. 2 tys. zł netto.

Sylwester Tonderys z zakładowej organizacji związku zawodowego pracowników socjalnych przy MOPS w Łodzi podziękował za list wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, który prosił w nim władze Łodzi o zajęcie się problemem i znalezienie kompromisu.

Strajk w łódzkim MOPS trwał od stycznia br. W tym czasie według Tonderysa nie pracowało od 130 do 200 osób z różnych wydziałów miejskiej instytucji. Podkreślił, że wszyscy stawiali się w miejscu pracy, lecz nie świadczyli usług. Zapowiedział, że protestujący w piątek wrócą do pracy.

Podwyżkami zostaną objęci wszyscy zatrudnieni w MOPS w Łodzi na stanowiskach terenowych pracowników socjalnych i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, w sumie ok. 350 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.