Protest brytyjskich dziennikarzy

0 0
Protest brytyjskich dziennikarzy
Według dziennikarzy Financial Timesa nowy zarząd nie realizuje swych zobowiązań dotyczących emerytur pracowników. (Fot.: Flickr, Markus Spiske, CC2.0)

• Dziennikarze brytyjskiego dziennika "Financial Times" podjęli decyzję o 24-godzinnym strajku w sprawie emerytur.
• Będzie to pierwszy strajk w redakcji od 30 lat.
• Nie podano jeszcze terminu protestu.

- Dziennikarze "Financial Timesa" przygotowują się do 24-godzinnego strajku, pierwszego od 30 lat, w związku z fiaskiem rozmów z dyrekcją, która odmówiła respektowania swych zobowiązań dotyczących emerytur, podjętych po sprzedaży dziennika grupie Nikkei - poinformował w komunikacie krajowy związek zawodowy brytyjskich dziennikarzy (NUJ).

Według rzeczniczki związku strajk odbędzie się w pierwszym tygodniu lutego, ale dokładna data nie została jeszcze ustalona.

W lipcu ubiegłego roku poinformowano, że "FT" kupiła japońska grupa medialna Nikkei, która za dziennik zapłaciła 844 miliony funtów. Porozumieniem nie została objęta siedziba gazety w centrum Londynu.

We wtorek, 26 stycznia NUJ poinformował, że nowy zarząd "FT" nie realizuje swych zobowiązań dotyczących emerytur pracowników, a wręcz wspomniał o kradzieży 4 mln funtów z funduszy emerytalnych przedsiębiorstwa. Pieniądze te miały zostać wydane na wynajem siedziby dziennika oraz opłacenie innych wydatków.

Ponadto dziennikarze nie będą równo traktowani w kwestiach dotyczących wypłat emerytur - ostrzega NUJ.

Zarząd dziennika poinformował ze swej strony, że jego nowy fundusz emerytalny "należy do najlepszych". Jest on "równie dobry, a w pewnych kwestiach lepszy niż fundusz poprzedni" - powiedziała rzeczniczka "FT".

Nikkei to japońska grupa medialna specjalizująca się w informacjach gospodarczych. Należą do niej między innymi dziennik "Nihon Keizai Shinbun" o nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, szereg publikacji branżowych oraz TV Tokyo i Nikkei CNBC.

"Financial Times" jest uważany za najważniejszy dziennik gospodarczy na świecie, z łącznym nakładem 720 tys. egzemplarzy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.