Prezes JSW: zarząd może szukać kompromisu ws. zwolnień liderów związkowych

Prezes JSW Jarosław Zagórowski powiedział w czwartek (29.01), że zarząd może szukać kompromisu w sprawie zwolnienia liderów związkowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes JSW: zarząd może szukać kompromisu ws. zwolnień liderów związkowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 sty 2015 20:11


Rano z Radą spotkali się przedstawiciele działających w spółce związków zawodowych, które koordynują trwający od środy w spółce bezterminowy strajk. Wieczorem związkowcy przekazali PAP, że przede wszystkim domagają się rezygnacji z planów zwolnienia dziewięciu związkowych liderów z należącej do JSW kopalni Budryk oraz odwołania Zagórowskiego.

W przerwie wieczornych obrad RN Zagórowski powiedział PAP, że rozważana jest "dalsza realizacja punktu o zwolnieniach liderów związkowych". "Jeśli miałoby to utrudnić sytuację i próbę osiągnięcia porozumienia, jako zarząd nie będziemy naciskać" - wskazał prezes JSW. Dodał, że "zarząd może w tej sprawie szukać kompromisu".

Jak wyjaśnił, w sprawie zwolnień na razie została rozpoczęta procedura, ale - jak dodał - "nikt jeszcze nie dał liderom związkowym wypowiedzeń". Zaznaczył, że zarząd wystąpił o konsultacje do związków, które są wymagane, jeśli w grę wchodzą zwolnienia dyscyplinarne. Zarząd ma miesiąc na podjęcie decyzji w tej sprawie, a w czwartek upływa termin odpowiedzi, jaką powinien otrzymać od związków.

"Jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne, cyfry są twarde i brutalne. Tu będzie trudno o jakiś kompromis" - podkreślił Zagórowski. Jak powiedział, trwający protest to "30 milionów niższych dochodów codziennie". "Z próżnego i Salomon nie naleje" - skonkludował prezes JSW.

Wiceprzewodniczący Solidarności w JSW Roman Brudziński zaznaczył wieczorem, że wypowiedź Zagórowskiego miała miejsce w przerwie spotkania RN z zarządem spółki i jego ostateczny rezultat nie jest jeszcze znany. Według informacji związków po przerwie miała nastąpić seria pytań do zarządu spółki.

"Wiemy, że po naszym spotkaniu członkowie rady zostali wyposażeni w pytania, które na pewno nie będą zbyt wygodne dla zarządu, a szczególnie dla prezesa" - powiedział PAP związkowiec. "Zobaczymy. My czekamy dalej na efekt tej rady" - dodał.

Podkreślił, że jedynym efektem, który mógłby zmienić obraz trwającego strajku, jest rezygnacja ze zwolnienia dziewięciu związkowców z Budryka oraz "odwołanie Zagórowskiego". "To są rzeczy, które są na dzień dzisiejszy praktycznie postawione na ostrzu noża nie tylko przez nas, tylko przez całe załogi" - zaznaczył wiceszef Solidarności w JSW.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.