Prezes JSW chce obciąć pensje mimo sprzeciwów. Związkowcy są oburzeni

Prezes JSW mówi, że pomimo protestów ze strony społecznej będą kontynuowane czynności związane ze zmniejszeniem wynagrodzeń pracowników kopalń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes JSW chce obciąć pensje mimo sprzeciwów. Związkowcy są oburzeni

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

2 paź 2014 9:59


Związkowcy z JSW domagają się od rady nadzorczej spółki i nadzoru właścicielskiego podjęcia niezbędnych działań w celu odwrócenia sytuacji grożącej zapaścią spółki.

Reprezentatywne Organizacje Związków Zawodowych wystosowały w tej sprawie list otwarty. Odniesiono się m.in. do kwestii wynagrodzeń, które w razie awantur ze ztrony związków miałyby być zmniejszone.

Czytaj też: Solidarność: Rozważana przez JSW likwidacja deputatów emeryckich wielkim zaskoczeniem

Oto fragment listu:

 „Publiczne stwierdzenia prezesa JSW SA, że mimo sprzeciwu strony społecznej czy nawet niepokojów i awantur będą prowadzone działania, które pozbawią pracowników części wynagrodzeń uważamy za skrajnie nieodpowiedzialne. 

Czyżby prezes stawiał się ponad obowiązującym prawem? Czy jego niekompetencja zwalnia go od przestrzegania prawa pracy, które na obecną chwilę jest obowiązujące w JSW? 

Czytaj też: JSW chce obciąć kolejne przywileje górnicze

Działania, które ostatnio przedstawia zarząd JSW mówiące o zmniejszeniu wynagrodzenia członkom zarządu i kierownictwu kopalń o 10 proc. jest nikczemne i niegodne ludzi, którzy piastują tak wysokie stanowiska w JSW. 

Trzeba przypomnieć, że w roku 2011 płace tej grupy osób zostały podwyższone o 300 proc. Czy obniżenie płac w chwili obecnej o 10 proc., przy dochodach niektórych osób rzędu 70-80 tys. miesięcznie będzie przez nich tak samo boleśnie odczuwalne jak zapowiadane przez prezesa pozbawienie pracowników JSW czternastej pensji? 

Po raz kolejny zwracamy się do Rady Nadzorczej i nadzoru właścicielskiego o podjęcie niezbędnych działań w celu odwrócenia tej niekorzystnej, grożącej zapaścią sytuacji w JSW. 

Nie można zaklinać rzeczywistości, pudrować błędów, które w ostatnim okresie funkcjonowania spółki doprowadziły do tak niebezpiecznej sytuacji. 

Zwracamy się również do Pani Premier o zainteresowanie się sytuacją w JSW SA, ponieważ widzimy realne zagrożenie i możliwość wystąpienia takiej sytuacji jaka miała miejsce w KWK Kazimierz-Juliusz.”.

Cała treść listu znajduje się tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.