Pracowniczy program emerytalny i rozmowy płacowe w spółce Tauron Ciepło

0 0
Pracowniczy program emerytalny i rozmowy płacowe w spółce Tauron Ciepło
Tauron Ciepło zatrudnia ponad 1,7 tys. osób (fot.mat. pras./Tauron)

• Związki zawodowe działające w spółce Tauron Ciepło zawarły z zarządem firmy porozumienie dotyczące Pracowniczego Programu Emerytalnego.
• Ustalono, że do końca 2020 r. składka wyniesie nie mniej niż 3,5 proc., a po 2020 r. nie mniej niż 5,7 proc. wynagrodzenia pracownika.
• W spółce rozpoczęły się rozmowy płacowe na 2016 rok.

Podpisane porozumienie dotyczy przede wszystkim objęcia programem emerytalnym wszystkich pracowników spółki; wcześniej korzystała z niego jedynie załoga części zakładów należących do Tauron Ciepło.

Zawarte ustalenia uzupełniają zapisy nowego jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Tauron Ciepło, który – po ponad dwóch latach negocjacji - w grudniu ubiegłego roku został zarejestrowany przez Państwową Inspekcję Pracy.

Strony ustaliły, że do końca 2020 r. składka na Pracowniczy Program Emerytalny w Tauron Ciepło wyniesie nie mniej niż 3,5 proc., a po 2020 r. nie mniej niż 5,7 proc. wynagrodzenia pracownika. Składki będą odprowadzane na konta pracowników przez pracodawcę.

W dniu przejścia na emeryturę pracownik będzie mógł wybrać zgromadzone pieniądze w całości lub pobierać z uskładanej kwoty co miesiąc dodatek do emerytury. W przypadku śmierci pracownika składki nie przepadają, ale są wypłacane rodzinie zmarłego.

14 stycznia w Tauron Ciepło rozpoczęto również rozmowy dotyczące porozumienia płacowego na 2016 rok. Uzgodnienia dotyczące tej kwestii mają zostać zakończone do 19 lutego. Ponadto wznowiono negocjacje w sprawie posiłków profilaktycznych oraz zasad działania w firmie społecznej inspekcji pracy.

Tauron Ciepło należy do notowanej na warszawskiej giełdzie grupy energetycznej Tauron. Zatrudnia ponad 1,7 tys. osób. W skład firmy wchodzą m.in. dawnie spółki: PEC Katowice, EC Katowice, PEC Dąbrowa Górnicza, EC Bielsko-Biała, EC Tychy oraz EC Kamienna Góra.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.