Pracownicy spółki Tauron Ciepło żądają podwyżek

0 0
Pracownicy spółki Tauron Ciepło żądają podwyżek
Elektrownia Łagisza, fot. tauron.pl

12 maja Solidarność w Tauron Ciepło zwróciła się do pracodawcy z żądaniem kontynuacji rozmów płacowych w ramach toczącego się w firmie sporu zbiorowego.

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń pracowników o 300 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2015 roku.

- Solidarność jako jedyny związek zawodowy w firmie wystąpiła z postulatem podwyżki płac. W naszej ocenie pracodawca celowo unika rozmów. Nie przyjmujemy argumentu, że jakiekolwiek negocjacje są uzależnione od decyzji na poziomie całej grupy Tauron Polska Energia i ustaleń zarządu Tauronu z przedstawicielami Rady Społecznej grupy - mówi Tadeusz Nowak, szef „S” w Tauron Ciepło.

Czytaj też: Tauron Wydobycie szuka prezesa i wiceprezesa

Rada Społeczna Tauron Polka Eneregia zrzeszająca przedstawicieli pracowników wszystkich zakładów wchodzących w skład grupy podjęła 21 kwietnia stanowisko dotyczące wzrostu płac. Jej przedstawiciele zażądali wypłacenia załogom jednorazowej premii w wysokości 1500 zł do końca maja lub podwyżki płacy zasadniczej o 200 zł dla pracowników wszystkich spółek grupy.

Postulaty strony społecznej nie zostały przyjęte przez zarząd Tauronu, w związku z czym w spółkach należących do grupy rozpoczęły się procedury sporów zbiorowych.

Czytaj też: Pracownicy Taurona mają do dyspozycji jeden z najlepszych intranetów na świecie

- Rozmowy w ramach Rady Społecznej utknęły w martwym punkcie. W takiej sytuacji pracodawca tym bardziej nie powinien unikać negocjacji płacowych na poziomie naszego zakładu. Do podjęcia tych rozmów zobowiązują go zapisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - wskazuje Nowak.

Tauron Ciepło zatrudnia około 1750 osób. W skład spółki wchodzą dawne: PEC Katowice, EC Katowice, PEC Dąbrowa Górnicza, EC Bielsko-Biała, EC Tychy oraz EC Kamienna Góra.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.