Pracownicy śląskiego PKP Cargo szykują się do protestów

0 0
Pracownicy śląskiego PKP Cargo szykują się do protestów
"Wyrażamy stanowczy protest przeciwko planowanym przez zarząd zmianom, których celem jest wyprowadzenie działów pracowniczego, ekspedycyjnego, marketingu, zaopatrzenia i innych z Tarnowskich Gór i Rybnika do centrali spółki w Katowicach" - piszą związkowcy.(Fot. PKP Cargo)

Związki zawodowe działające w PKP Cargo Śląskiego Zakładu Spółki w Tarnowskich Górach wezwały zarząd spółki do zaprzestania zwalniania pracowników, podwyżki wynagrodzeń oraz zapewnienia odpowiednio przeszkolonych obsad mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

Pod porozumieniem, w którym związkowcy grożą protestem w razie niespełnienia postulatów podpisało się 11 organizacji związkowych działających w śląskim PKP Cargo, w tym NSZZ „Solidarność”.

Czytaj też: PKP Cargo chce zlikwidować tysiące miejsc pracy

W proteście przesłanym do prezesa PKP Cargo Adama Purwina, możemy przeczytać: "wyrażamy stanowczy protest przeciwko planowanym przez zarząd zmianom, których celem jest wyprowadzenie działów pracowniczego, ekspedycyjnego, marketingu, zaopatrzenia i innych z Tarnowskich Gór i Rybnika do centrali spółki w Katowicach".

Związkowcy przypominają, że w ostatnich latach gruntownie wyremontowano i zmodernizowano budynek siedziby spółki w Tarnowskich Górach, a dzisiaj się z niego rezygnuje, przenosząc działalność do znacznie droższego budynku w Katowicach.

Czytaj też: Prawie 900 osób skorzysta z programu dobrowolnych odejść w PKP Cargo

O swoich planach sygnatariusze porozumienia poinformowali premier rządu, ministra rozwoju i infrastruktury, władze spółki oraz parlamentarzystów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.