Pracownicy sklepu Leroy Merlin chcą założyć związek zawodowy w odpowiedzi na mobbing

Pracownicy Leroy Merlin w Białymstoku założyli "Solidarność". Powód? Mobbing ze strony kierownictwa sklepu - mówią. Gdy chcieli zawiadomić dyrektora o istnieniu związku, ten pisma nie przyjął, za to im wręczył wypowiedzenie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy sklepu Leroy Merlin chcą założyć związek zawodowy w odpowiedzi na mobbing

PODZIEL SIĘ


Autor: gazeta.pl/dlahandlu.pl

dlahandlu.pl

14 lut 2014 20:27


Dyrektor odmówił wzięcia od związkowców pisma informującego o powstaniu "Solidarności" oraz podpisania kopii. Za to wręczył wypowiedzenie Pawłowi Bednarkowi, który został wybrany przewodniczącym sklepowej Solidarności.

Związek zapowiada, że zaskarży decyzję sklepu. Jak mówią pracownicy białostockiego Leroy Merlin, związek w sklepie powstał, bo kierownictwo placówki stosowało mobbing. Niektórzy kierownicy działów mieli krzyczeć na pracowników, wyzywać ich od durniów, naciskać na szybkie wykonywanie pracy, chociaż to zagrażało bezpieczeństwu pracowników i klientów sklepu. To miał być powód, dlaczego kilka dni temu w białostockim Leroy Merlin doszło do wypadku - na dziale drzewnym maszyna obcięła rękę pracownikowi.

Zdaniem centrali Leroy Merlin na dyrekcję sklepu nigdy nie wpływały skargi. Pracownicy twierdzą, że wysłali pismo do centrali Leroy Merlin w sprawie mobbingu ze strony kierownictwa, ale bez skutku - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dotyczy ciężkiego wypadku w tym samum czasie 2014-02-16 10:10:03

W ubiegłym roku Związek Zawodowy NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" w Leroy Merlin Polska na podobnym przykładzie arogancji w sklepie w Gdańsku Oliwie podjął uchwałę o powołaniu Społecznego Inspektora Pracy do badania między innymi takich tragicznych zdarzeń , które miały miejsce w Białymstoku. Alergia pracodawcy i krótkowzroczność doprowadziły do zwolnienia kandydata z ramienia Związku na to stanowisko. Dodatkowo Dyrektor w LM Oliwa Siemianiak zmuszał pracowników pracujących na maszynie do cięcia drewna (przez ponad 2 miesiące zanim przyjechały części ze Szwajcarii). Gdy Przewodniczący Związku NSZZ Solidarność zregenerował sfożeń zabezpieczający stabilność maszyny w celu uniknięcia tragedii -Dyrektor podjął mmmęską decyzję i nakazał zdemontować go, dodatkowo w nocy po cichu zainstalowano na jego polecenie małą kamerę do inwigilacji operatorów maszyny - opinia wyrażona przez autoryzowanego serwisanta o tym zjawisku w obecności pracowników obsługujących maszynę po przybyciu na miejsce była krotka "tego idiotę powinni zamknąć do więzienia " Aktualnie sprawa jest w prokuraturze a dyrektor w korporacji ma się dobrze--zobaczymy jak długo? --- Pozdrawiam wszystkich Pracowników w LM Białystok z wyrazami głębokiego współczucia, wiedząc o tym że dyrekcja waszego sklepu (po naciskach z góry) zaatakowała zwolnieniami z pracy członków związku w nowo powstałej oddziałuwce NSZZ Solidarność w tym samym czasie. A można było wszystkiego uniknąć!!!!!!!Ponieważ dialog ze Związkami w firmie (wielokrotnie odrzucany przez zarząd LM) = rozwój!! Pozdrawiam Jarek PS-zachęcam wszystkich pracowników Leroy Merlin do wsparcia i uczestnictwa w NSZZ Solidarność, która jest jedyną prawnie działajacą siłą dążącą do poprawy godności i bezpieczeństwa w pracy w tak silnie nastawionych na egoizm bezdusznych korporacjach.

Jarek 2014-02-15 14:46:13

Witam Wszystkich serdecznie nazywam się Jarosław Dziubek. Po przepracowaniu w Leroy Merlin ponad 2 lat postanowiłem założyć w Lery Merlin Polska Związek Zawodowy NSZZ Solidarność, a było to dokładnie w 30-stą rocznicę powstania związku SOLIDARNOŚĆ w Polsce czyli w 2010 roku. Po demokratycznych wyborach zostałem wybrany na Przewodniczącego Związku w kadencji 2010-2014 z siedzibą w Gdańsku Oliwie. Na początku stycznia a dokładnie 7 stycznia 2014 roku otrzymałem rozwiązanie umowy o pracę W LM bez wypowiedzenia. Piecze nad związkiem przejął nowo wybrany Przewodniczący Marek Kulesz. Aktualnie razem z Rafałem Tutajem pełnimy funkcję wiceprzewodniczących Związku ponieważ zwolnienie się nie uprawomocniło . W połowie stycznia 2014 roku podjedliśmy w naszej Komisji uchwałę o skierowanie zawiadomienia do prokuratury o popełnienie przestępstwa przez prezesa firmy LM Polska Ch.Dubusa z art. 35 Ustawy o Związkach Zawodowych (art. ten przewiduje karę pozbawienia wolności za szykanowanie Związku). Pomimo wściekłego ataku na nasz Związek liczba członków wzrasta czego owocem było podjęcie uchwały pod koniec stycznia czyli 31-szego dotyczącej zgody do rejestracji organizacji oddziałowych w strukturach naszego Związku, czego owocem było powstanie na początku lutego oddziału w Białymstoku z czego jesteśmy bardzo dumni. Informujemy że jako Prezydium Związku nie byliśmy poinformowani przez pracodawcę (i to ni pierwszy raz) o zwolnieniu członków naszego Związku. Jest to kolejny przykład łamania prawa w Rzeczpospolitej Polskiej przez wielkie obce nam korporacje. Zachęcam wszystkich pracowników Leroy Merlin do wstępowania do legalnie działającego Związku NSZZ Solidarność w Leroy Merlin Polska. Połączy nas Solidarność i wspólna walka o godność pracy tak długo oczekiwana w naszym kraju. Źli namiestnicy muszą odejść!! kontakt 501051654