Pracownicy sektora publicznego w Grecji strajkują przeciwko polityce oszczędności

W Grecji trwa strajk pracowników sektora publicznego na apel związku ADEDY. To pierwszy protest w kraju od dojścia do władzy lewicowej Syrizy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy sektora publicznego w Grecji strajkują przeciwko polityce oszczędności

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 lip 2015 14:04


Transport publiczny jest w środę (15 lipca) od rana zakłócony w Grecji, ateńskie metro kursowało z przerwami, a szpitale pracują z ograniczonym personelem z powodu 24-godzinnego strajku pracowników sektora publicznego na apel związku ADEDY.

To pierwszy strajk w Grecji od dojścia do władzy lewicowej Syrizy w styczniu pod hasłem zerwania z polityką oszczędności.

transport publiczny sparaliżowany

Ateńskie metro nie działało od godz. 6 rano czasu lokalnego do ok. 9, w wyniku czego na ulicach powstały wielkie korki. Kolejne przerwy w kursowaniu metra są oczekiwane ok. godz. 21 czasu lokalnego.

Transport kolejowy nie działa przez 24 godziny, uniemożliwiając m.in. komunikację między międzynarodowym lotniskiem a centrum stolicy.

W szpitalach personel został bardzo okrojony.

Do strajku przyłączyli się pracownicy komunalni zrzeszeni w związku POE-OTA.

Setki osób w centrum Aten

Na apel ADEDY w centrum Aten zebrały się przed południem setki ludzi - szacuje policja. Kolejna demonstracja ma się odbyć wieczorem przed parlamentem, również na wezwanie związku, a także małych partii lewicowych sprzeciwiających się polityce oszczędności.

Parlament Grecji ma w środę wieczorem uchwalić rozległy pakiet reform budżetowych, co jest warunkiem otrzymywania dalszego wsparcia finansowego od zagranicznych kredytodawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.