Pracownicy lotnisk w Rio de Janeiro strajkują na kilka godzin przed MŚ 2014

Domagający się podwyżek pracownicy dwóch lotnisk w Rio de Janeiro w środę o północy czasu lokalnego rozpoczęli 24-godzinny strajk. W czwartek w Sao Paulo rozpoczynają się 20. piłkarskie mistrzostwa świata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy lotnisk w Rio de Janeiro strajkują na kilka godzin przed MŚ 2014

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 cze 2014 9:54


Strajk obejmuje międzynarodowe lotnisko Galeao, które - jak się oczekuje - w ciągu trwającego miesiąc mundialu będzie najbardziej obłożonym lotniskiem w kraju - donosi agencja Associated Press.

W środę od północy zacznęli strajkować również pracownicy lotniska Alberto Santos-Dumonta, które obsługuje loty krajowe, w tym loty do Sao Paulo, gdzie w czwartek zostanie rozegrany pierwszy mecz MŚ między drużyną Brazylii i Chorwacji.

Związki zawodowe reprezentujące pracowników na obu lotniskach, w tym pracowników odprawiających pasażerów i bagażowych, żądają podwyżki płac o co najmniej 5,6 proc.

Od zeszłego tygodnia Sao Paulo, największe miasto Brazylii, paraliżuje strajk pracowników metra, którzy również domagają się podwyżki płac. W nocy z poniedziałku na wtorek strajk został zawieszony do środy. Związki zawodowe nie wykluczają, że zostanie on wznowiony w czwartek, w dniu meczu inauguracyjnego.

Czytaj też:  Pracownicy metra w Sao Paulo zawiesili strajk

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.