Pracownicy DB Schenker Rail popierają strajk

Pracownicy sześciu zakładów należących do grupy DB Schenker Rail Polska opowiedzieli się za solidarnościowym strajkiem generalnym w regionie - poinformował NSZZ Solidarność.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy DB Schenker Rail popierają strajk

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 mar 2013 12:33


Protest poparło 98,5 proc. uczestników referendum strajkowego, przy frekwencji wynoszącej 52,17 proc.

- Nasi pracownicy są gotowi protestować nie tylko w obronie swoich zakładów, ale również innych sektorów. Poparli ważne dla wielu branż postulaty strajkowe, dotyczące m.in. obrony miejsc pracy i utrzymania rozwiązań emerytalnych dla zatrudnionych w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze. Obecne zapisy nie pozwalają wielu naszym pracowników korzystać z tych uprawnień - mówi Leszek Piskała, przewodniczący Solidarności w DB Schenker Rail Polska.

Jego zdaniem, największe przełożenie na wyniki referendum w grupie DB Schenker miał postulat dotyczący zawieszenia pakietu klimatyczno-energetycznego. Leszek Piskała przewiduje, że już wkrótce zakłady grupy boleśnie odczują podwyżki cen energii, będące skutkiem unijnej polityki klimatycznej, gdyż przełożą się one automatycznie na ceny usług oferowanych przez DB Schenker.

- Wtedy wypadniemy z rynku. To grozi utratą wielu miejsc pracy, bo słabe wyniki finansowe naszych zakładów oznaczają nieuchronną restrukturyzację, czyli między innymi zwolnienia - dodaje przewodniczący.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.