Praca w Biedronce: Związkowcy zapowiadają protesty

Związkowcy z Biedronki rozpoczynają ogólnopolską akcję propagandowo-ulotkową w dużych miastach Polski. Będą też protesty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Biedronce: Związkowcy zapowiadają protesty

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

3 lis 2015 12:07


- Akcja związana jest z sytuacją w sklepach sieci Biedronka: brakiem negocjacji płacowych, utrudnieniach działalności związkowej oraz zwolnieniami bez konsultacji - poinformował Robert Jacyno, zastęcpa przewodniczącego NSZZ Solidarność w JMP.

Czytaj też: Zastępcy kierowników w Biedronce czują się oszukani i robią raban

Od 3 listopada br. za aprobatą Komisji Krajowej związkowcy z Biedronki rozpoczynają ogólnopolską akcję propagandowo-ulotkową w dużych miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Elblągu, Częstochowie, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Koszalinie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Zielonej Górze i Warszawie.

Zwalnianie związkowców

10 listopada odbędzie się również akcja pod sklepami w Jarocinie. - Powodem akcji jest uporczywe naruszanie przez pracodawcę zapisów ustawy mówiące, o konieczności konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy członkom związku - informuje Solidarność.

Czytaj też: Związkowcy zapowiadają pikiety pod Biedronkami

Na przestrzeni bieżącego roku zdarzenia takie miały miejsce w miejscowości Żachlin, Elbląg, Jarocin i Poznań. Wszelkie tego typu zdarzenia są kierowane do postępowania sądowego. Akcja protestacyjna przed jednym ze sklepów Biedronka w miejscowości Jarocin ma na celu uświadomienie klientom sklepów Biedronka o łamaniu przez pracodawcę zapisów kodeksu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.